Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pastile de slabit Green Coffee

pastile slabit slabit green coffee slabire cafea verde

45 raspunsuri la acest subiect

#31
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 06 august 2013 - 18:08

Nu toate "prafurile" sunt nascute egale :) de exemplu "praful" de probiotice e mult mai pur si mai eficient decat probioticele care se gasesc in natura. Doar un exemplu.

Cand organismul are pofte, din acelea de simti ca te ia cu ameteala daca nu mananci ciocolata sau cartofi prajiti sau paine, asta este un semn de carente nutritionale majore. Cand organismul este hranit sanatos si detoxifiat, pofteste hrana sanatoasa.

 

 

Asta cu ametelile si ciocolata sa o creada cine vrea .....

De e mai usor sa amesteci niste prafuri decit sa faci o salata, supa, sau sa gatesti sanatos - asta cere un pic de efort.

 

Tu te hranesti sanatos cu " prafuri"......mai sa fie.

Si mie imi este pofta de ceva dulce ...si atunci rontai un fruct.

Eu in martie ajunsesem la 56 kg de la 52 , deja nu ma mai simteam bine ....si am reinceput sa fac miscare.

Si nu cred ca trebuie sa astepti sa faci suta de kilograme sa ti se aprinda un beculet de alarma ca ceva nu faci bine.

 

P.S. Ai citit link-ul care l-am pus mai sus?



#32
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 06 august 2013 - 19:03

Pentru ca mancarea sanatoasa nu prea mai exista -- na, ce sa zic, din experienta mea si a prietenilor mei, dintre care unele (experiente) documentate cu analize si controale medicale, pentru mine a fost una dintre cele mai bune alegeri facute in viata mea in privinta sanatatii familiei mele...

 

De ce sa nu existe mancare sanatoasa? Eu zic ca noi mancam destul de sanatos de exemplu. E drept ca gatesc mai mult decat daca m-as multumi sa iau semipreparate sau fast food-uri. Asta e.

Si nu te obliga nimeni sa mananci ciocolata, dulciuri, paine, biscuiti, produse de patiserie. Nu te obliga nimeni sa mananci la fast food-uri...

De putut se poate.

Eu vreau sa imi invat copilul ce e aia mancare, nu sa rezolv o masa minim amestecand niste prafuri.

Si daca le picafabrica la aia ce mai mancam?

Sau se descopera ca stai sa vezi... proteina aia provine de la... ceva ce nici nu vreau sa imi imaginez.

De unde stiu eu ce baga aia in prafurile alea? Vad eu cu ochii mei? Nu. Ii cred pe cuvant? Hm... Nu mai bine vad eu ce bag in oala?



#33
freedelia

freedelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 07 august 2013 - 01:22

Ok, fiecare decide pentru familia proprie si suporta consecintele... Eu asa am ales si imi asum :)

Numai un lucru voiam sa explic, asa ca na, ma simt ofuscata ca s-a inteles ca noi mancam numai shakeuri. Nici gand de asa ceva. Shakeul este micul dejun, il amestec cu lapte (bio), cu fructe, cu muesli, cu cafea (pentru adulti), fiecare de ce are pofta. Asta este micul noatru dejun. Inainte de micul dejun, pe stomacul gol, bem amestecul de probiotice, detoxifiant, minerale si vitamine. In rest, mancam mancare, cand mai sanatoasa, cand mai putin sanatoasa, ca orice familie normala. Doar dimineata, ne incepem ziua, dandu-i organismului un boost de sanatate.

Linkul nu l-am citit, am citit mult inainte sa incerc si mai ales inainte sa le dau copiilor, a citit si sotul care e un mare sceptic in ceea ce priveste companiile cu scheme piramidale. Am citit si pro si contra, cum se gaseste despre absolut orice produs sau serviciu sau practica pe internet. Acum nu ma mai itereseaza ce scrie pe internet, pentru ca rezultatele le vad si le simt cu ochii mei, asa ca indiferent de ce scrie x sau y, eu nu voi inceta sa folosesc un produs care. A face sa ma simt excelent.

Si cu asta am incheiat apologia, nu intentionez sa ma cert, cum am scris mai sus, fiecare cu decizia proprie :) Aca aveti intrebari, va raspund cu placere :)

#34
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 07 august 2013 - 11:36

Freedelia,ce faci tu si cum hotarasti tu pentru tine si familia ta,e strict problema ta/a voastra,insa sa spui (cu fermitate chiar)ca prafurile astea sunt sanatoase chiar si pentru copii,e deplasat din punctul meu de vedere.

 

Un praf...n-are cum sa fie sanatos.In primul rind.

Apoi daca eu ca parinte decid sa iau praful,nu stiu cit de bine e sa-i dau unui copil de citziva ani!

 

Un copil isi ia ce-i trebuie organismului din mincare si nu din prafuri.

 

Decizia ta ,nu ma intereseaza(chiar daca eu nu sunt de acord cu ce faci tu privind copii)insa nu veni si ne vinde gogosi ca e sanatos.

 

Dana



#35
freedelia

freedelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 07 august 2013 - 12:13

Gresit -- un copil are nevoie si de vitamine, si de probiotice, si de ulei de peste, si de minerale.

Iar expresia "nu ne vinde gogosi" este jignitoare -- cu alte cuvinte eu nu spun adevarul, ci mint cu nerusinare. Stiu ca tu ai o personalitate puternica exprimata fara pre mult control aici pe forum, insa fiecare are dreptul la parerea proprie. Daca de exemplu cineva isi vaccineaza copiii, eu una care nu mi-i vaccinez nu o sa vin sa ii spun ca vinde gogosi. In cel mai rau caz am sa ii spun ca nu sunt de acord cu ea si ca este dezinformata. Nu ca vinde gogosi. Bila neagra (nu o gasesc)

#36
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 07 august 2013 - 12:18

Gresit -- un copil are nevoie si de vitamine, si de probiotice, si de ulei de peste, si de minerale.

Iar expresia "nu ne vinde gogosi" este jignitoare -- cu alte cuvinte eu nu spun adevarul, ci mint cu nerusinare. Stiu ca tu ai o personalitate puternica exprimata fara pre mult control aici pe forum, insa fiecare are dreptul la parerea proprie. Daca de exemplu cineva isi vaccineaza copiii, eu una care nu mi-i vaccinez nu o sa vin sa ii spun ca vinde gogosi. In cel mai rau caz am sa ii spun ca nu sunt de acord cu ea si ca este dezinformata. Nu ca vinde gogosi. Bila neagra (nu o gasesc)

Este pur si simplu interpretarea ta,dar nu-mi bat capul.(mai jignitor e mesajul tau cu lipsa d econtrol,dar asa este...vedem la altzii -ce nu e d evazut,dar la noi...)

 

Tu ai venit si ne-ai spus pe forum ca este sanatos praful tau miraculos si cum il impartzi tu cu toata familia,inclusiv copii.Nu numai ca e sanatos,dar mai si slabeste! [colegi]

 

Repet e treaba ta ce faci,insa despre praful miraculos...si sanatos,pastreaza-l pentru tine.

 

Dana


Editat de andacos, 07 august 2013 - 12:21 .


#37
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 07 august 2013 - 13:11

Gresit -- un copil are nevoie si de vitamine, si de probiotice, si de ulei de peste, si de minerale.

 

Care toate se gasesc in hrana normala , nu prafuri.....

Printr-o alimentatie corespunzatoare ai toate alea enumerate de tine mai sus .

Eu in viata mea nu am luat vitamine, minelale , etc pastile ....si imi fac analizele o data pe an si nu am nici o carenta......dar ma hranesc sanatos zic eu.

 

Iar unui copil nu ii dai dupa ureche , fara sa consulti un medic .......ca ti se pare tie ca re diverse lipsuri......poate da in altceva.



#38
dianaaron

dianaaron
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 august 2013 - 11:14

Buna. Am vazut si eu emisiunea lui Dr Oz in care promova Green Coffee, iar in alta emisiune am vazut ca a promovat Garcinia Cambogia, care suna mult mai promitator.

Am vrut sa o comand, insa nu am gasit nicaieri in Romania. Ulterior, am gasit un site care livreaza international si ofera un free trial de 2 cutii, la care trebuia sa platesc doar transportul de 2.95 dolari. M-am gandit ca daca ei se bazeaza pe faptul ca o sa cumpar un pachet full dupa acest trial, trebuie sa aiba ceva efecte, si chiar asa a fost. Nu regret ca le-am cumparat la pret integral dupa ce pachetele initiale s-au terminat si va recomand si voua.

 

Linkul de unde am comandat este http://www.reviewrul...rcinia-cambogia

 

Ps: rog moderatorii sa nu imi stearga comentariul, intrucat nu este intocmat reclama si doar incerc sa ajut ca toata lumea sa beneficieze de aceasta oferta. Puteti doar sa luati trial-ul si daca nu aveti rezultatele dorite sa nu mai comandati in continuare.



#39
monimonica

monimonica
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 27 august 2013 - 14:14

A incercat cineva pastilele de slabit Green Coffee pe baza de boabe de cafea verde? Ma refer la cele existente pe piata romaneasca (cu concentratie 400 mg), nu la cele americane carora le face reclama dr. Oz. Le-am gasit pe un site la 87 RON/30 capsule.

 

Ma tenteaza teribil, dar stiu ca majoritatea sunt tepe.

Buna fetelor! eu am probleme cu kilogramele si am auzit si eu la o prietena ca au aparut pe piata la noi pastilele de slabit green cofee cu concentratie de 800mg si mi le-am cumparat si eu... ce sa zic iau cate doua pe zi cu o jumatate de ora inainte de masa. asa scria pe site-ul de unde mi le-am luat, casaplantelor , zice ca asta e doza recomandata de dr oz. si DA au rezultat eu am slabit de o luna jumatate 2,5kg, si vreau sa continui inca doua luni...sunt multumita ! numai bine



#40
andreeaandy

andreeaandy
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 30 august 2013 - 09:46

Buna dianaaron! 

in legatura cu mesajul tau, as putea sa vorbesc cu tine undeva pe privat? 

Linkul de unde am comandat este http://www.reviewrul...rcinia-cambogia

 

Buna. Am vazut si eu emisiunea lui Dr Oz in care promova Green Coffee, iar in alta emisiune am vazut ca a promovat Garcinia Cambogia, care suna mult mai promitator.

Am vrut sa o comand, insa nu am gasit nicaieri in Romania. Ulterior, am gasit un site care livreaza international si ofera un free trial de 2 cutii, la care trebuia sa platesc doar transportul de 2.95 dolari. M-am gandit ca daca ei se bazeaza pe faptul ca o sa cumpar un pachet full dupa acest trial, trebuie sa aiba ceva efecte, si chiar asa a fost. Nu regret ca le-am cumparat la pret integral dupa ce pachetele initiale s-au terminat si va recomand si voua.

 

Linkul de unde am comandat este http://www.reviewrul...rcinia-cambogia

 

Ps: rog moderatorii sa nu imi stearga comentariul, intrucat nu este intocmat reclama si doar incerc sa ajut ca toata lumea sa beneficieze de aceasta oferta. Puteti doar sa luati trial-ul si daca nu aveti rezultatele dorite sa nu mai comandati in continuare.

Buna Diana 

In legatura cu mesajul tau as putea sa vorbim undeva pe privat? 

ms astept raspunsul tau




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Astăzi, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -