Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Recomandari DJ si cameraman


13 raspunsuri la acest subiect

#1
printesa_roz

printesa_roz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 12 februarie 2007 - 19:03

Dragele mele, am nevoie de sfaturile voastre. Sora mea si-a gasit fotograf pt nunta, dar nu are inca DJ si cameraman. Cerintele ar fi urmatoarele:

1. pt cameraman: claritate imagine, cadre frumoase ale localului (local care este superb, dar trebuie si pusa aceasta frumusete in evidenta), sa apara in film toti invitatii, familia, mai ales mirii, montaj frumos, etc.

2. pt DJ: foarte important este sa animeze atmosfera, muzica potrivita si in functie de cerintele mirilor si invitatilor (dar fara manele, sper sa nu va suparati pt aceasta remarca, nu intentionez sa jignesc pe nimeni. Gusturile nu se discuta). Foarte important pt noi ar fi sa mai spuna si citeva cuvinte intre melodii, nu sa para ca am pus un CD cu muzica si gata.



Va multumesc anticipat pentru ajutor. Poate stiti si la ce preturi sa ne asteptam.

Mentionez ca nunta va avea loc in Bucuresti.



[flo]



POZE

#2
ni-na

ni-na

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.324 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 19:16

Cunosc un cuplu tanar(el filmeaza,ea face fotografii)cu aparate performante,din Galati.Mai stiu si ca se pot deplasa in week-end fara probleme ,calitatea e super iar pretul rezonabil.Iti trimit adresa de mail

edit: reclama, va rog folositi mesajul privat daca vreti sa faceti o recomnadare la cererea altui membru al forumului

, sperand ca nu am facut nici o boroboata cu reclama.
Am pus acest anunt si cateva pagini mai in urma,

#3
cva_claudiu

cva_claudiu
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 13 martie 2007 - 16:15

1)Pentru ca respectivul sa traga ceea ce vrei trebuie sa-i spui. Un cameraman se fereste sa traga cadre cu peretii, a venit pentru nunta/nuntasi nu la muzeu si nici la imobiliare.

2)Dj buni gasesti. Mai cauta. Am mai auzit cerinte de genul "dj-ul vorbeste?"
Cei mai multi dj doar pun/mixeaza muzica, pentru voce se foloseste un MC. Totusi pot sa te intreb ce texte ai in minte. "Sa traisca miriii!!!", "Haide Nasu, sus pe ring!!!", "Soacra mareee, danseaza bineee!!!", " Va invitam la dans.", "Acum vine mancarea.", "Mancati bineee!!!" --- si la toate astea un ecou, lautaresc.
Serios acum, faci nunta sau conferinta... lansare de produs?

PS. atentie verifica ca dj sa aiba taxele platite, altfel vine garda si-ti opreste muzica.

edit:reclama ilegala, daca doriti reclama pe site si pe forum va rog contactati administratia


#4
ralucah

ralucah

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 13 martie 2007 - 19:05

:)))taaaaare rau...deja am viziuni apocaliptice cu un nene din asta calare pe masa si urland cat il tin plamanii :))[quote]Originally posted by cva_claudiu
1Cei mai multi dj doar pun/mixeaza muzica, pentru voce se foloseste un MC. Totusi pot sa te intreb ce texte ai in minte. "Sa traisca miriii!!!", "Haide Nasu, sus pe ring!!!", "Soacra mareee, danseaza bineee!!!", " Va invitam la dans.", "Acum vine mancarea.", "Mancati bineee!!!" --- si la toate astea un ecou, lautaresc.Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!Happy FamilyFlori 2005 Sali de bal 2005

#5
cva_claudiu

cva_claudiu
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 18 martie 2007 - 04:22

Râzi tu, râzi, Harap-Alb, zise atunci Setila;, caruia începu a-i tasni vinul pe nari si pe urechi... dar, unde va duceti voi, fara muzica buna degeaba va duceti. "Basme"

#6
printesa_roz

printesa_roz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 18 martie 2007 - 19:27

Multumesc mult tuturor pentru sfaturi.



PS: Claudiu, se pare ca nu ai inteles nimic din intrebarile mele, iar de arogantze nu aveam nevoie. Oricum iti multumesc pentru raspuns.

Au gasit deja finii DJ si cameraman, asa ca nu mai incerc sa explic iarasi ceea ce am vrut sa intreb initial.



POZE

#7
radu300

radu300

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 87 mesaje

Postat 29 martie 2007 - 22:04

Observ ca o anumita persoana de aici are pretentia de a se transforma in mercurial pentru intreaga piata a serviciilor. Poate ca ar fi mai bine daca s-ar limita la posibilitatile proprii si la produsele proprii.

________________________________
www.

edit:reclama ilegala, daca doriti reclama pe site si pe forum va rog contactati administratia

#8
niccostea

niccostea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 204 mesaje

Postat 27 august 2007 - 21:06

Si eu am nevoie de un DJ si cameraman pt 30 sept. Se poate vreun MP?

Cerinte... cam aceleasi enuntate de Printesa_roz.

Multumesc!

[pup]



Optimistul e mai aproape de Adevar.

#9
Anculina

Anculina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 18 octombrie 2008 - 22:41

Pt dj - dati-mi pm.

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

#10
gabrieladum

gabrieladum

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 87 mesaje

Postat 31 martie 2009 - 16:37

Cunosc eu un fotograf f bun, uite am pagina lui de net, alte detalii nu am din pacate dar sper sa gasesti acolo.

edit: reclama, va rog folositi mesajul privat daca vreti sa faceti o recomnadare la cererea altui membru al forumului


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -