Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Crema BUNA cu protectie solara


18 raspunsuri la acest subiect

#1
RAMONELLA

RAMONELLA

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.894 mesaje

Postat 12 iunie 2008 - 18:40

Poate ca s-a mai vorbit despre acest subiect,dar n-am fost pe faza.

Acum ca vine vara,si o sa mergem in concedii,as dori sa stiu ce creme BUNE de soare ati incercat???Adica in primul rand sa aiba protectie destul de buna,sa nu fie unsuroasa pe corp,sa nu faca bubite pe corp,si sa bronzeze,chiar daca are factor mare de protectie.
Astept pareri!!!

Ramonel,mami de [bibe] Bea(08.11.2007)

Poze
Montaj
Asa s-a nascut Bea





#2
arleena

arleena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 712 mesaje

Postat 12 iunie 2008 - 19:05

eu folosesc eucerin si bubchen pt copil, sunt scumpe dar eficiente. pt mine am luat de la elmiplant 30 si m-am ars anul trecut ....asa ca ma fac cu cele ale copilului 40 si 50 factor.... acum depinde si de ten....se pare ca am piele f sensibila la soare...sau ma rog, uv, ca si la solar am inceput cu 4min apoi 5 si cand am stat 6 min deja m-am prajit[bang]

#3
RAMONELLA

RAMONELLA

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.894 mesaje

Postat 12 iunie 2008 - 19:15

Eu nu am piele foarte sensibila,rareori ma ard,dar totusi as vrea protectie cel putin 15,ca la soarele de acum...Oare cea pentru copii ar fi buna???Oare ma innegresc???I-am luat fetitei mele de la Bioderma,cu factor 50,e ff buna,intra repede in piele,si nu lasa senzatia de uleios pe piele.

Ramonel,mami de [bibe] Bea(08.11.2007)

Poze
Montaj
Asa s-a nascut Bea





#4
Roxana Claudia

Roxana Claudia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 12 iunie 2008 - 19:42

Eu folosesc La Roche Posay, atat pt noi cat si pt bebelusi. Este ffff buna! Roxana mami de [bebic] Robert (18 feb 2008) si [copil] Catalin (5 iunie 2006)

#5
andrusca79

andrusca79
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 07 iulie 2008 - 16:10

poti sa incerci cu succes cremele L'oreal care se gasesc la noi. eu am incercat anul trecut si am fost ffffffffff multumita, chiar incantata de ele, am avut si pentru baiatul meu care e blond cu ochii albastri si pielea alba protectie +40 si s-a bronzat super frumos fara pic de probleme si pt mine si sotul meu am luat +15 si ne-a fost f. bine [cool]

#6
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 07 iulie 2008 - 18:42

si Nivea e o crema buna, nu e unsuroasa si se absoarbe bine! pentru copii am folosit bubchen. copii se bronezeaza intotdeauna, eu...doar ma inrosesc!!!!!!! eu ma dau cam degeaba cu crema, ca stau mai mult sub umbrela, nu-mi place soarele si nici pielea nu-l prea suporta... Kari

#7
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 07 iulie 2008 - 18:43

si Nivea e o crema buna, nu e unsuroasa si se absoarbe bine! pentru copii am folosit bubchen. copii se bronezeaza intotdeauna, eu...doar ma inrosesc!!!!!!! eu ma dau cam degeaba cu crema, ca stau mai mult sub umbrela, nu-mi place soarele si nici pielea nu-l prea suporta... Kari

#8
Mindy

Mindy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 07 iulie 2008 - 21:04

Eu pe fata si gat ma dau cu a bebelusei cu factor 50% (ceva no name) pt restul corpului cu factor 25+. Inca nu am gasit o crema de protectie care sa aibe o textura placuta, gen lotiune care sa intre rapid in piele, toate sint parca prea grase si cu un miros prea puternic de ma ia groaza cind merg la plaja si trebuie sa ma dau cu crema. Bioderma trebuie sa fie tare buna, eu as folosi-o pt fata, la factor 50 nu prea te bronzezi. Eu daca ma bronzez pe fata arat tare obosita si vestejita, asa ca ma ascund cit pot cu fata de soare:)

#9
stefiuta

stefiuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 246 mesaje

Postat 08 iulie 2008 - 13:45

pt primele zile folosesc Avene cu factor 12, nu e unsuroasa si intra rapid in piele,iar mai spre sfarsit Nivea cu beta caroten facor 8(sau 2, nu mai retin). leuta

#10
karina1976

karina1976

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 08 iulie 2008 - 14:15

Pentru copii: Avene - lapte de corp cu factor 40. Nu e lipicioasa, intra imediat in piele, functioneaza si dupa ce intra in apa (la Paul ma refer) si s-au bronzat amandoi f frumos - fara arsuri, fara roseli. Pentru sot: piele alba cu tendinte de ars - Nivea - 40 sau 50 Pentru mine: piele mai creola - Nivea - 15. Corina - [mamica] de [sofer] Paul - 04.06.2002 si [copil] Patricia - 13.11.2007 "Doamne, ajuta-mi sa nu uit!"


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -