Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

colici..bonnisan?


16 raspunsuri la acest subiect

#11
Ashera

Ashera

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 688 mesaje

Postat 11 noiembrie 2007 - 16:44

La noi, bonisanul nu a avut nici un efect pozitiv. Doar l-a constipat. Am folosit cu succes sab simplex, 15 pic , de 3 ori pe zi. Mami de bebe Chris (08.08.07)

#12
aylin_tarcan

aylin_tarcan

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 477 mesaje

Postat 21 noiembrie 2007 - 00:27

si noi ne confruntam cu colicile. toate in afara de debridat (bonnisan, espumisan, infacol, sab simplex, baby drink etc) sunt impotriva bulelor de aer. impotriva colicilor musculare este doar debridatul. asa ca noi, de maine, luam debridat [:D]

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

#13
madau

madau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.400 mesaje

Postat 21 noiembrie 2007 - 02:24

Grea viatza cu colicile astea, Miruna s-a chinuit groaznic pana la 3 luni, si ne-a chinuit si pe noi, i-am dat orice si in orice combinatie (Debridat, Espumisan, Gripe Water, Bonnisan, Sab, etc) degeaba. Singurul care i-a facut bine catd e cat a fost Colic Baby, siropelul de la Erbavita.

[mamica]Madau si [copil]Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani,
povestea nasterii Mirunei
filmulet aniversar [i]
filmuletze poznase 1 si 2




#14
iuliana_2007

iuliana_2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.495 mesaje

Postat 21 noiembrie 2007 - 11:31

Eu cand a avut colici fetita mea i-am dat bonisan si debridat dar cu toate astea tu am trecut printr-o perioada grea pt ca nu puteam sa ii dau bonisan mai mult de 3 ori pe zi si pt ea nu era de ajuns.M-am chinuit o luna si ceva cu ea.
********************************************************
"Cand vrei sa lauzi un copil lauda-i faptele, nu-l lauda pe el. Facand astfel vei incuraja comportamentul, nu mandria."

#15
gogosel

gogosel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 21 noiembrie 2007 - 13:46

Si noi am inceput sa mai luam seara COLIC BABY de la ERBAVITA. Este ok. Il luam preventiv. Are si tei pt linistire, musetel, fenicul pt durere de burtica... Este bun. Cu Debridat am urmat o luna si jumatate. Mare importanta are si ceea ce mancam. Spre exemplu, zilele trecute am facut salata boeuf si am mancat putina. Ce dureri de butricica a avut piticul!!!! [bang][bang][bang]Si am revenit la carne, banane, lactate. Nu ma mai abat de la ele. Contraindicate mai sunt : mezelurile, citrice, prajeli (chiftele), vinete, struguri,ciocolata in exces, ouale, varza. gogosel, mamica[mamica] lui Rares-Mihai [bb](11.08.2007)

#16
mrl_dumitriu

mrl_dumitriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 22 noiembrie 2007 - 13:39

Sunt mama unei fetite de 3 luni si o sapt.si v-as ruga sa ma lamuriti si pe mine:de o sapt.fetita e foarte agitata,plange,se zvarcoleste in pat,in brate(asa se mai linisteste) si isi baga manuta cat poate in gurita,daca ar putea ar musca din bluzita de pe ea(nu a vrut niciodata suzeta)si sta ca un mielusel cand ii curat gurita cu glicerina,de fapt chiar ma strange de deget.Spuneti-mi credeti ca e o rabufnire a colicilor(nici cand era f,f mica nu s-a agitat asa de la colici)sau,desi e greu de crezut ca e prea mica,sa fie de la dintisori. Va multumesc! Mirela si fetita Iarina Andreea

#17
anca_pur

anca_pur

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 22 noiembrie 2007 - 16:25

daca colicile sunt puternice cel mai bun, testat de noi este flatulex de la bayer.... sab simplex e mic copil pe langa flatulex si copilul devine obisnuit cu sab simplex si nu ii mai alina durerile de burtica. patrick a avut aproape 4 luni colici si dupa tot felul de homeopatice si naturale si sab simplex ne-a dat docul in elvetia flatulex inainte si dupa masa cate un strop (are pompita). vi-l recomand cu caldura si credeti-ma eram disperata.... \anca


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -