Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 1 voturi

Scoala nr.79 -stie cineva?


155 raspunsuri la acest subiect

#151
clau_miha

clau_miha
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 29 ianuarie 2016 - 15:41

buna,

as dori sa o inscriu pe fetita mea la scoala 79 si as avea nevoie de o recomandare / viza de flotant in zona. 

please help :)

 

Claudia



#152
Madime

Madime
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 septembrie 2018 - 10:48

 

In Scoala nr. 79 nu se intra pe spaga, ci in functie de anumite criterii stabilite de Consiliul de Administratie, in conformitate cu prevederile regulamentelor in vigoare. Daca cineva va solicita sume de bani sau cadouri, pentru inscrierea in scoala, adresati-va directorului scolii. Din septembrie, site-ul scolii ( in curs de actualizare) va cuprinde numeroase informatii cu privire la invatatorii care preiau clasa I.

 

Țin să te contrazic. Am făcut clasele I-III, la Școala Germană. În clasa a IV-a, părinții m-au mutat la clasa doamnei învățătoare Goran Eugenia.

Încă din prima clipă, am fost marginalizată, pentru că am venit de la școala Germană, chiar de către învățătoare. Se întâmpla în '93-'94. Părinții mei au plătit șpagă, ca să mă primească în clasa dumneaei și de acolo a început chinul. Femeia aia m-a traumatizat psihic, fizic (bătăi, tras de păr, țipete, jigniri), în măsura în care am fost un copil cuminte. Nu eram singura. Toți cei care nu dădeau șpăgi de sărbători naționale sau cu alte ocazii, erau umiliți. Mi-aduc aminte că un băiat, de 1 martie i-a dus doamnei un mărțișor. Iar replica ei a fost ” Eu nu am nevoie de mărțișor, ci de LĂNȚIȘOR”.
Bun...

În clasele V-VIII am fost la clasa domnului Marin. La Limba Română o aveam pe doamna Vasilica Georgescu (pe atunci, directoarea școlii).
Domnul Marin, era zbir cu matematica. Doamna directoare, deși îi datorez faptul că astăzi scriu și vorbesc corect, era cu ochii după cadouri. 
Singura profesoară care m-a ajutat foarte mult și de la care am învățat Limba Engleză de la 0, a fost Șerban Atena. O femeie de excepție și un profesor minunat.

 

În rest...eu chiar nu am amintiri plăcute din școala 79, acesta fiind și motivul pentru care am fugit cât am putut de Liceul Creangă.



#153
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 30 august 2019 - 06:25

Am inscris copiii la aceasta scoala. Fata in cls 1a iar baiatul in cls a 3a prin transfer. Desi am avut mutatie in zona, chiar pe str Elena Cuza mi s'a cerut portofoliul elevului pt baiat si mi'au spus de la inceput ca daca baiatul (fiind mai mare) nu e bun putem sa locuim si in sectia 14 ca nu vom fi admisi. Nu am dat nimic. Am fost admisi si asteptam inceperea anului scolar. 



#154
crspopa

crspopa
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 02 noiembrie 2019 - 19:22

Bună!Pt anul școlar 2020_2021 imi poate recomanda cineva o doamna învățătoare la școală 79?ma intereseaza sa lucreze si cu after!multumesc anticipat!



#155
crspopa

crspopa
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 26 decembrie 2019 - 19:55

Bună!Pt anul școlar 2020_2021 imi poate recomanda cineva o doamna învățătoare la școală 79?ma intereseaza sa lucreze si cu after!multumesc anticipat!


#156
Stoici

Stoici
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 08 ianuarie 2020 - 00:43

Buna seara, stiti o invatatoare blanda si empatica care va prelua clasa 0 la aceasta scoala in anul 2020? sau orice info aveti despre invatatoarele de anul urmator. multumesc

 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -