Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

botez in Bucuresti-ce restaurant?


34 raspunsuri la acest subiect

#1
RUXMAX

RUXMAX

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 14:32

In februariue puiul nostru-Tudor va fi botezat.Ce restaurant imi recomandati? Pt cca 60 de persoane, tacimul cca 1 mil.
De fapt nu stiu ce preturi mai sunt. Am vrea sa aducem bauturile de acasa.
Multam , astept sugestii pe pm sau yahoo, poate se considera reclama altfel.
Ruxmax

#2
iriss27

iriss27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.218 mesaje

Postat 23 ianuarie 2007 - 19:01

Buna fetele!

Si pe mine ma intereseaza pt botez un rest in Bucuresti, prin sectorul 2, cam de 50-60 pers. Cam care este tipul de meniu pt botez?
Cum se procedeaza ca si interval orar, la cat se merge la biserica, la cat la restaurant? Pana la ce ora se sta la petrcere?
Ce decoratiuni speciale ati facut pt eveniment? Mentionez ca nu-mi place deloc ideea cu baloanele ... e o obsesie personala, prea le vad oriunde si m-am saturat de decoratiuni cu baloane [bang]
Am vazut pe un site, ca putem sa confectionam noi marturiile, erau chiar dragute kiturile respective si nu f scumpe. In afara de marturii, ce mai punem pe masa?
Astept idee de la voi, botezul o sa il fac in apripiere de Paste ... asa ca pana atunci vreau sa ma documentez. [hot]

Irina

#3
iriss27

iriss27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.218 mesaje

Postat 26 ianuarie 2007 - 00:22

nu ne ajuta nimeni [bang]

Irina

#4
Steluta

Steluta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 26 ianuarie 2007 - 11:30

Pai cred ca mai repede puteti cere informatii de pe la miresici. Acolo e o lista cu restaurante.



Eu de exemplu am facut botezul la restaurantul Argentina, dar am avut doar 25 de invitati. Meniul cred ca a fost peste 150 RON.



Din cate stiu, daca botezul are loc sambata slujba la biserica incepe la 13, daca e duminica, atunci la ora 12. Dar depinde de fiecare biserica. Petrecerea la noi a avut loc dupa slujba, bineinteles, pana pe la ora 20.



Nu am pregatit ceva deosebit pentru decorarea salii. Noi ne-am hotarat cu o saptamana inainte de eveniment, astfel ca nu am avut timp sa alergam pentru asa ceva. Am impartit in schimb cate o invitatie, si cate o bomboana (la biserica se adunasera tigani, si am renuntat sa le dam acolo). Uitati si modelul de invitatie (facut de noi acasa):



Invitatie botez fata

Invitatie botez interior



Bomboanele au fost cumparate de la cofetaria din Mall Vitan. Destul de scumpe, totusi.



[flo]



Steluta cu [copil] Andrada Cristina (17 iunie 2006)

#5
Meme1

Meme1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 29 ianuarie 2007 - 16:39

Buna,

noi am facut anul trecut petrecerea pentru botezul lui Andrei la restaurantul Inter Macedonia, la piata Iancului.

Mie mi s-a parut super de super, au ei o firma care se ocupa de decorat sala, au avut huse pe scaune bleu si multe baloane, arata super sala. Mancarea buna, dar sincera sa fiu nu mai imi amintesc la cat s-a ridicat tacamul..


Pupici
Meme

#6
sophiemam

sophiemam
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 01 februarie 2007 - 18:36

Noi am facut botezul in noiembrie la Casa Nica in sectorul 4. A fost dragut,mancarea foarte buna, tacamul 1 mil de pers fara fructe, bautura, tort.
Ideea e ca trebuie cautat din timp un local pt ca sunt cam ocupate cu nunti.

#7
samburel

samburel
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 03 februarie 2007 - 10:58

va pot recomanda un restaurant din piata Rosetti, e pe acolo pe un colt de strada, nu-i mai stiu numele. Avantaje: Chelneri atenti, mancare buna, curat la baie, dezavantaje: spatiu dispus in doua sali, capacitate maxima 50 pers ( noi chiar am fost un pic inghesuiti. cred ca parintii care au organizat botezul la care am fost nu se asteptau sa le vina atata lume), ringul de dans nu foarte bine aerisit si te cam impinge sa iei o gura de aer din fata restaurantului.
Aranjarea meselor a fost super. nu stiu daca asa au cerut parintii sau asa s-a gandit restaurantul sa faca. Scaunele aveau huse. Pt mine asta inseamna ca scaunele nu sunt noi sau nu au fata de aratat.

#8
claujro

claujro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.387 mesaje

Postat 03 februarie 2007 - 16:25

Noi am facut amandoua botezurile la Pescarus, in Herastrau. Unul in februarie si unul in noiembrie. Bauturile le-am adus de acasa. Meniul l-am ales noi in functie de buget, mancarea f buna si multa. Spatiul e absolut ok.

Claudia

#9
livia72

livia72

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 10 februarie 2007 - 14:03

Dar in zona Militari (mai inspre Lujerului) sau Drumul Taberei) imi poate recomanda cineva ceva? Vreau ceva restrans(cam 25 pers.) si unde sa poata sta si copii.

Multumesc,

Livia

#10
dimalexia

dimalexia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 06 martie 2007 - 20:36

Buna!
Caut si eu un restaurant pentru botezul baietelului meu, in sectorul 2.
Meme 1: Poti sa-mi dai mai multe detalii, te rog despre restaurantul Inter Macedonia de la Piata Iancului, unde este exact si cum este organizata petrecerea acolo?

Dimalexia
[mamica] Sebastian


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -