Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Referinte: pro si contra scoala nr. 97, sect 4


118 raspunsuri la acest subiect

#21
crisvocheci

crisvocheci

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 12 ianuarie 2011 - 16:38

Desi nu sunt activa in ale scrisului pe acest forum urmaresc cu interes toate subiectele [flo]. As dori sa aflu si eu mai multe informatii cu privire la ac scoala si la doamnele invatoare pt ca am si eu un pusti care anul acesta va incepe scoala. Stiti cumva au si after school? Si cat costa? E prea tarziu daca ma duc la sfarsitul lunii? La alte scoli am vazut ca inscrierile s-au facut deja.

#22
eli05

eli05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 12 ianuarie 2011 - 17:31

da,sigur este afterschool

#23
maria.amana

maria.amana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 16 ianuarie 2011 - 02:15

Citat:
citat din mesajul lui LoreSS2010

Ne puteti ajuta cu cateva sfaturi, pt ca nu ne putem decide sub nici o forma. Din cele 6 invatatoare care vor prelua clasa 1 in 2011, doar despre doamnele Istodor si Oprea avem referinte... Baietelul nostru este putin mai timid si introvertit, deci in primul rand, dorim sa-i fie mai usor la inceput si abia apoi ne gandim la rezultate... Am inteles ca dna Istodor are rezultate bune. Este dura? Stiti cumva ce varsta au doamnele Oprea si Istodor?



Doamna Oprea are sigur pana in 40 de ani, are si un copil clasa a V-VI(sau poate doi, nu stiu sigur), doamna Istodor sigur este trecuta de 50 de ani, are un nepotel de care stie toata lumea ca este foarte mandra. Pentru doamna Istodor sigur vor fi foarte multe cereri.

Daca baietelul tau este mai timid, poate doamna Robertina este varianta cea mai buna. Am o alta prietena care si-a mutat copilul la dansa, la inceputul clasei I tocmai pentru ca era la o invatatoare mai severa si nu se putea acomoda cu un asemenea stil. In cazul acesta a fost o alegere foarte buna.
Alta invatatoare mai blanda este doamna Degeratu, va lua si dansa clasa I.
Sper ca am putut sa-ti fiu de ajutor cu aceste informatii. Mult succes in continuare

#24
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 01:38

Intram si noi in randul cautatorilor de scoala.



Am o intrebare: de ce clasele A si B sunt cele mai bune in scoli, stie cineva? Se stie de la inceput ce clase A/B/C/D va lua o anumita invatatoare?



Cand se face repartizarea pe clase?







Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]



Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)



Am blog



#25
Ela2001

Ela2001

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 746 mesaje

Postat 22 ianuarie 2011 - 16:34

Au inceput inscrierile la sc. 97?

Maria.amana despre doamna invatatoare Dogarel ce stii? Este dura cu copiii, e apropiata de ei? Am auzit ca este o invatatoare buna, dar nu stiu cum se comporta cu copiii (daca tipa la ei...) si cum se acomodeaza copiii cu dansa.

#26
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 23 ianuarie 2011 - 16:32

Noi am fost si ne-au zis de la secretariat ca putem depune dosarul de inscriere.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]



Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)



Am blog



#27
maria.amana

maria.amana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 26 ianuarie 2011 - 01:10

Citat:
citat din mesajul lui Ela2001

Au inceput inscrierile la sc. 97?

Maria.amana despre doamna invatatoare Dogarel ce stii? Este dura cu copiii, e apropiata de ei? Am auzit ca este o invatatoare buna, dar nu stiu cum se comporta cu copiii (daca tipa la ei...) si cum se acomodeaza copiii cu dansa.

Am o prietena destul de apropiata, a avut copilul in clasa I la d-na Dogarel. Nu s-a acomodat copilul cu stilul dansei, asa ca a mutat copilul. Au fost mai multi care s-au mutat din acelasi motiv. Doamna Dogarel este mai stricta si mai severa, dar ca invatatoare este buna. Prietna mea si-a inscris fetita la ea la clasa pentru ca stia de la parinti de pe seria precedenta ca este o invatatoare buna, dar pentru fetita ei (si pentru alti cativa colegi), doamna Dogarel nu a fost alegerea cea mai buna.
Mult mai apropiata de copii este doamna Istodor. Are si ea toanele ei, cand se supara pe ei, dar per total este o femeie inimoasa. Eu am auzit de ea de la semi-internat, copiii o iubesc mult. Momentan cred ca are ceva probleme personale, am vazut-o in doliu, arata si foarte obosita

#28
eli05

eli05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 26 ianuarie 2011 - 12:11

Deja sunt in ceata!Eu optasem pt d-na Dogarel tocmai pentru faptul ca am inteles ca d-na Istodor ii cearta.
maria.amana ce intelegi prin e mai stricta si mai severa?Poti sa ne povestesti o intamplare concreta?

#29
Ela2001

Ela2001

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 746 mesaje

Postat 26 ianuarie 2011 - 16:22

Eli05 si eu la fel ca si tine optasem pt dna Dogarel,caci auzisem ca dna Istodor ii cam cearta. Si eu sunt in ceata acum.


#30
eli05

eli05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 27 ianuarie 2011 - 12:48

Da..mai asteptam opinii.Chiar e o alegere dificila si foarte importanta pentru copilasi.Eu vad de la gradinita.Baietelul meu o iubeste pe una dintre doamne,iar de cealalta spune ca ii e frica.Vreau sa mearga cu placere la scoala.
Ela2001,ti-am trimis un mesaj privat.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -