Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 37 voturi

Gala laureatilor DC sau ... cei mai iubiti membri


153 raspunsuri la acest subiect

#21
genia

genia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 16 decembrie 2006 - 13:48

chiar daca am postat foarte putin , le multumesc din tot sufletul la toate fetele din germania, care m-au ajutat cu sfaturi si au raspuns la intrebarile mele.[bis]

#22
adriella

adriella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 16 decembrie 2006 - 22:02

Inaioana, DianaR! Le citesc toate postarile lor si le multumesc pentru sfaturile, sugestiile pe care le dau si nu ezita niciodata sa impartaseasca colegelor de topic din cunostintele si experientele lor. [pup]

Adriella si [bibe] Octavian Radu (25.05.2006)

#23
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 18 decembrie 2006 - 23:54

Cateva zile m-am gandit la acest topic. A fost un bun prilej de a re-memora cu imaginile sufletului, un an care trece iar, pe langa noi, tacut.

Nu imi plac momentele festive, sunt genul care nu isi gaseste locul in momentele importante, care ar vrea sa fie plecata in delegatie - singura, de ziua ei, care sta in spate si vrea sa nu fie vazuta.

Dar ... m-am trezit gandindu-ma la acest topic in cateva dupa-amieze reci de iarna cand imi aduceam copilul de la scoala. Si, m-am trezit gandindu-ma la ce inseamna aceasta comunitate pentru mine, cum m-a 'atins' si de ce imi este atat de draga.

As vrea sa va spun ca in cateva randuri am primit invitatia de a povesti pe larg despre acest site. Pentru niste ziare, pentru o emisiune a diasporei, pentru o revista. Si... nu am mai raspuns emailurilor ... pentru ca nu mi-am gasit cuvintele intr-un mod care sa exprime perfect acest fenomen desprecopii.com
Am lasat tacere in schimb. Uneori sentimentele sunt mai profunde decat niste cuvinte. De asta nu avem pe acest site o istorie scrisa. Pentru ca ea nu se scrie ci se traieste ...
Nu are rost sa scriu, la singular, despre ceva ce am construit impreuna. Nu pot sa imi adun cuvintele intr-o ordine satisfacatoare atunci cand vorbesc despre desprecopii.com - despre voi.

In primul rand, ceea ce mi se pare cel mai important, sunt anii si trecerea lor. Parca ieri eram gravida si acum am baiat de 6 ani...care imi declara ca e inragostot putin de o colega de clasa...
Parca ieri ne intilneam cu totii la WTC, o cunosteam pe Monica, pe Vlad, pe Witchie, pe Tumpi, pe Danat...
Acum primim zilnic mesaje despre noi pui DC. Nu exista emotie mai mare pentru mine decit atunci cand mi se spune ca puiii sunt rezultate ale Odiseei Sarcinii ....

De ce suntem aici? Ce ne tine legati? De ce are www.desprecopii.com cea mai mare rata de loialitate de pe internetul romanesc?
De ce are cea mai mare durata de activitate online pe utilizator? De ce reveniti aici? De ce o vad pe Ortansa in fiecare zi (si ma bucur) online pe DC? Ea a fost al doilea utilizator DC - dupa mine :)
De ce a nascut Lara online? De ce o cunosc pe Papadie mai bine decit o cunosc cei care o vad in realitate?

Cum sa vorbesc despre toti care mi-au schimbat viata? Cum as putea sa va numesc pe toti cu care am schimbat zambete, emotii, PMuri, chaturi, felicitari, stiri, barfe...?

Hm... in 2007 pe cine sa nominalizez?
In primul rand, voi toti contati!! De la primii (de pe forumul vechi DC - sper sa il punem online ca remember doar) pina la cei care s-au inregistrat azi.

Cu sinceritate si multa dragoste as vrea insa sa acord premiile mele subiective pentru 2007:
1. Moderatorilor DC
Moderatorii nu imi sunt rude sau vechi prieteni iar pe unii nu i-am vazut niciodata.Pe ceilalti, i-am cunoscut doar la intilnirile DC. Nu primesc nici un ban de la DC.
Le sunt recunoscatoare pentru tot ajutorul fara de care acest forum nu ar fi organizat, moderat, civilizat, special. Si nu numai atat. Ei ma modereaza si pe mine :))
Le multumesc pentru sprijinul neconditionat si realist, pentru sinceritate, loialitate si mai ales pentru calitatea umana de care au dat dovada de atatea ori. Pentru chaturile tarzii, pentru bomboanele belgiene... Desi nu ne-am vazut laolalta, este unul din visele mele cele mai dragi...sa ne vedem cu totii intr-o buna zi :))
2. Donatorilor DC (http://forum.desprec...m/floricica.asp )
Conceptul de donator DC este special si unic. Noi nu avem avataruri, imagini pe forum... noi avem oameni care se implica real si incearca sa faca ceva. Aici este diferenta... Va multumesc fiecaruia pentru sprijin. Am dovedit ca romanii stiu sa puna umarul.
O nota speciala pentru Diaspora DC! Va iubim si va multumim pentru sufletul pe care il depuneti pe DC .
3.Unor membri speciali: Tzuni si Buggy. Nu le cunosc decat online. Sunt insa atat de sufletiste. Si nu au copii... dar stau pe DC pentru ca au de spus ceva si de pus un umar. Poate ca si cei care nu au semn de donator vor pune umarul.

Astea sunt premiile mele subiective in 2007.
Va urez sanatate si sper ca, intr-o buna zi sa facem Balul DC si sa dam premiile cu adevarat...

va pup cu drag pe toti,
[dc]



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

#24
Elenalove27

Elenalove27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 19 decembrie 2006 - 00:14

Mirela, tot respectul[asia]





POZE



"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."Anonymous

#25
buggy

buggy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 764 mesaje

Postat 19 decembrie 2006 - 01:02

Mirela, multumesc de aprecieri[:I] Ma simt tare norocoasa ca fac parte din aceasta familie[flo]

"Craciun de vis pentru batranii nostrii"http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87212


"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

#26
bumbacel

bumbacel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 156 mesaje

Postat 19 decembrie 2006 - 02:12

Frumos subiect. Bravo tuturor!



bumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004)


ajutati-l pe mihaita!...[floare3]



#27
Adrianai

Adrianai

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 19 decembrie 2006 - 15:00

Rufus, un barbat cu capul pe umeri.

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!


#28
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 19 decembrie 2006 - 15:08

Intr-adevar frumos subiect. Off, si la mine e lista lunga rau si n-as vrea sa omit pe nimeni. Totusi nu ma pot abtine sa n-o nominalizez pe lorelei_19 pentru sufletul ei mare si pentru ca nu cred ca exista subiect la umanitare la care ea sa nu fi participat. In plus, ea a fost prima mea prietena de pe DC. Ana, [pup]

Sabina, pentru sfaturile si incurajarile legate de alaptat, atunci cand aveam mai mare nevoie si cand simteam ca ma cuprinde disperarea.

Bibyrox, pentru toate sfaturile si ajutorul pe care mi le-a dat cu nunta!

papadie, Iren, pentru umorul lor savuros.

Toate mamicile bucuriilor de sept-oct 2006 fara exceptie, pentru sprijinul moral pe care mi l-au oferit de-a lungul celor 9 luni de sarcina, in timpul nasterii si, bineinteles si acum. Daca Maria creste frumos si armonios, cu siguranta e si meritul lor!

Si ar mai fi multi de nominalizat dar cred ca as umple enorm de multe pagini!

Cate o [flo] pt fiecare!



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)

Varsta Mariei, Am si paginuta
, Asa am venit pe lume

#29
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 19 decembrie 2006 - 15:51

OK, o ascult pe Mirela si copiez aici ce am scris la alt subiect:

M-am tot intrebat in ultimul timp, ce-o mai fi cu unii membrii DC, pe care nu i-am mai "vazut" demult pe forum si care imi erau foarte dragi. Mi-e dor de ei si poate stie cineva mai multe amanunte despre ei decat mine.

Ce-o mai face Vick, cea care s-a implicat trup si suflet in cazul Teodorei acum 2 ani in urma? Am avut ocazia s-o cunosc personal si am indragit-o mult, dar dupa incheierea cazului Teodorei n-am mai vazut-o pe forum. As vrea tare mult sa aflu ce mai fac ea si familia micutei Teodora.

Pe Madalina Horsa si pe ulisernic le-am cunoscut odata cu aparitia la Umanitare a cazului lui Paul Mironov. Cu Madalina m-am mai intalnit de atunci si am mai schimbat cateva SMS-uri, de Mihaela (ulisernic) insa, nu mai stiu nimic.

Mi-e dor s-o mai citesc pe Iren ca tare mult umor mai are fata asta, pe unde-o fi?

Gandacelu, de asemenea, n-a mai aparut demult pe forum (sau nu caut eu unde trebuie?)

In plus ar mai fi cateva foste miresici de 2005 de care nu mai stiu nimic si despre care as vrea sa mai aflu cate ceva: miezure, pisu-miau, ratusca1977, SunSmile, cadina... Mi-e dor de ei toti (sau mai bine zis de ele toate)! Stie cineva ceva despre ele?

Voua va e dor de unii membrii DC despre care nu mai stiti nimic?



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)

Varsta Mariei, Am si paginuta
, Asa am venit pe lume

#30
ina C

ina C

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 362 mesaje

Postat 19 decembrie 2006 - 21:41

Subscriu la lista voastra, dar as vrea sa nu o uitam pe betiana( psiholog), care ne ajuta mereu la 4-12 ani !
cu respect,ina C


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -