Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 12 voturi

Sunteti aici? (sentimental)


159 raspunsuri la acest subiect

#151
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 18 iulie 2011 - 15:42

Carpe diem,[dc]!





*Blackmoon Lady [gravired]11+si lipistocul meu iubit[zana]
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#152
cris_09

cris_09

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 09 noiembrie 2011 - 14:38

Eu m-am inregistrat pe Dc in 2009,cand eram gravi,la recomandarea unei colege..

Am 24 de ani,sunt mamica tanara,am invatat nenumarate lucruri bune aici,am avut mereu un umar virtual pe care sa ma plang,am avut cu ce sa-mi ocup timpul cand nu aveam ce face,am primit multe sfaturi bune,pentru care nu as putea multumi vreodata indeajuns![flo]

Acum,la subiectul la care scriam este "liniste",se scrie un capitol pe luna(in cel mai bun caz),dar eu sunt zilnic acolo,sau rasfoiesc alte topicuri pentru ca [loveyou][dc]







Cris[hippi],mami de Sebi,copil poznas[copil],din 14.05.2010


[flo]un votic pentru Sebic va rugam:cr1 si cr2[flo]







#153
MarianaPop

MarianaPop

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.884 mesaje

Postat 17 noiembrie 2011 - 17:09

Buna ziua si mii de felicitari initiatorului DC [flo][flo][flo]!

Totul a inceput in urma unui search pe net pentru a afla cat mai multe despre copii in general. Mi-a placut mult ce am gasit pe DC [olala]. Mai ales ca subiectele de pe forum sunt super [pk]. M-am si inscris anul acesta la clubul scutecelor (1-4ani) [pk]. Din pacate fetele care activau la odiseea respectiva au hotarat sa paraseasca "locul". Noi, cele ramase ne-am simtit foarte stinghere acolo si ne-am hotarat sa ne mutam in casuta noua. Suntem putine ca numar dar avem suflet cat pentru o suta [:)]. Asteptam sa ne viziteze si alte mamici la "Prichindei nazdravani 2008", avem usa deschisa oricui [pup][flo]!
Ma declar cu mana pe inima dependenta de acest site [:)].

Din suflet pentru suflet [flo]!


Mariana, mamica de [autoroz] Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

#154
scarmanus

scarmanus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 480 mesaje

Postat 20 martie 2021 - 23:23

Mai suntem.

La multe lumi distanta de acum 19 ani, cand am intrat pentru prima oara pe forum. Acum pasesc din alta viata, si eu sunt alta. 

Imi amintesc cu asa de mare drag de niste nick-uri, de discutiile pe care le urmaream din umbra. Imi amintesc un nivel atat de elevat la unele dezbateri, pe care imi doream sa-l pot si eu atinge cand ma fac mare :). Ma gandesc la ispravile Atomicului Simonei, ce mai radeam si cat de mult imi doream pe ascuns sa am si eu Atomicul meu (ca toata suflarea de pe forum, de altfel), la delicatetea si eruditia lui Gandacelu' si a Sabinei. Mi-o amintesc pe Try si pe Casandra, imi amintesc de retelele lui Adam_Alex ce ieseau fara gres. Ce de copiii au crescut aici! 

Cu gandul la "adolescenta" noastra DC, va imbratisez cu drag si ma rog sa fiti bine, oriunde ati fi.



#155
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 20 martie 2021 - 23:44

Mai suntem.

La multe lumi distanta de acum 19 ani, cand am intrat pentru prima oara pe forum. Acum pasesc din alta viata, si eu sunt alta. 

Imi amintesc cu asa de mare drag de niste nick-uri, de discutiile pe care le urmaream din umbra. Imi amintesc un nivel atat de elevat la unele dezbateri, pe care imi doream sa-l pot si eu atinge cand ma fac mare :). Ma gandesc la ispravile Atomicului Simonei, ce mai radeam si cat de mult imi doream pe ascuns sa am si eu Atomicul meu (ca toata suflarea de pe forum, de altfel), la delicatetea si eruditia lui Gandacelu' si a Sabinei. Mi-o amintesc pe Try si pe Casandra, imi amintesc de retelele lui Adam_Alex ce ieseau fara gres. Ce de copiii au crescut aici! 

Cu gandul la "adolescenta" noastra DC, va imbratisez cu drag si ma rog sa fiti bine, oriunde ati fi.

M-ai facut sa zambesc.  [:)]



#156
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 21 martie 2021 - 14:07

Scarmanus - ce fain ca te vad aici. 

Azi copilul meu implineste 21 de ani si nu pot sa inteleg unde au fugit anii astia. Ce a insemnat DC pentru mine si pentru atat de multi parinti...

Si ce multe lucruri ne-au unit si inca ne mai aduna. Ce lume aparte este acest DC - cu oameni, cu prieteni, cu dragoste, cu ura, cu lumina, cu sperante si vise...

Nu avem cum sa stergem acest lucru din viata noastra, pentru ca de fapt ne apartine vietii.

 

VOm deveni cu siguranta platforma de parenting cea mai veche de pe netul romanesc.... pentru ca nu plecam de aici.



#157
scarmanus

scarmanus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 480 mesaje

Postat 21 martie 2021 - 15:16

La mulți ani fiului, Mirela!  [flo2]  [fiesta]

Da, e incredibil câți ani au trecut, mi-e greu si sa-i număr, d-apoi ca i-am si trait...

 

Marius, cand ai zis ca ai zambit, mi-ai trezit nostalgii dupa emoticoanele de aici, daca iti vine a crede  [clo]

 

Spor la forumeala ☺️! 



#158
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 21 martie 2021 - 15:28

La mulți ani fiului, Mirela!  [flo2]  [fiesta]

Da, e incredibil câți ani au trecut, mi-e greu si sa-i număr, d-apoi ca i-am si trait...

 

Marius, cand ai zis ca ai zambit, mi-ai trezit nostalgii dupa emoticoanele de aici, daca iti vine a crede  [clo]

 

Spor la forumeala ☺️! 

Mai treci pe aici, mai scrie cand simti nevoia.... totul e la o distanta de un ...click. 



#159
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 30 martie 2021 - 11:48

Chiar ma gindeam ca sint 19 ani de cind citesc "Desprecopii". In curind se fac 18 ani de cind am inceput sa postez, mai 2003, eram insarcinata cu baiatul meu.

 

Imi pare tare rau ca nu mai am (avem) vesti despre membrii care scriau la acest subiect prin 2006! Dar ma bucur sa-i vad pe altii revenind (Scarmanus [flo2]), chiar daca timp de doar 1-2 mesaje.



#160
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 03 aprilie 2021 - 14:26

eu am intrat aici acum vreo 11 ani in dorinta si lupta de a avea un copil si a ma informa la topicul potrivit. viata mea s-a schimbat la 180 de grade, dar am ramas aici. chiar daca , din pacate, Visul nu mai poate fi...


Editat de velvet, 03 aprilie 2021 - 14:26 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -