Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Rog impresii - dr Andrei Bogdan-Budimex


16 raspunsuri la acest subiect

#1
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 02 iunie 2006 - 18:58

Buna ziua,
vin de la un control cu baietelul meu de 1,3 ani. L-a consultat dr Andrei Bogdan-chirug la ortopedie pediatrica Budimex. Dansul a descoperit la Matei o fimoza (inelul e mic si nu permite decalotarea) plus aderente la pielicica de la cocosel. In final mi-a recomandat o interventie chirurgicala sub anestezie generala, la Budimex. Sincer, am ramas socata ca trebuie sa trec prin asa ceva. As vrea sa-mi spuneti ce stiti despre acest doctor si daca e ok sa merg pe mana lui sau sa mai consult si alti dr (ceea ce cred ca oricum o voi face).
Multumesc.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
De Florii si de Pasti
Gradina Botanica



#2
Eleni

Eleni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 02 iunie 2006 - 19:11

Pe noi ne-a scapat de operatie. venisem pentru o chestie destul de urata si n-ea recomandat sa mai stam cu fetita, ne-a dat niste tipsu-uri despre ce sa ii dam si lucrurile au functionat. Noua ne-a placut tocmai ca nu s-a aruncat sa taie din prima. E doar o opinie, nu generalizez. De la noi e cu +. Sanatate. Cu drag, Elena & Maria Bucuria

#3
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 02 iunie 2006 - 20:19

si noi am fost cu andrei la el (nu la budimex, ci la cmu, dar cred ca-i acelasi dr), pt. control la solduri, si printre altele, ne-a zis ca bine facem ca nu-l decalotam, (ma rog, a fo o discutie mai lunga, ca avea chef de vorba),ca pe la noi asa se poarta. c & ardeiash [zz]

#4
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 03 iunie 2006 - 16:43

Corap,
pai si eu tot la CMU am fost, caci sunt arondata la ei.
Spune-mi te rog de ce ti-a zis ca e bine sa nu decalotati copilul? Eu tocmai asta imi reprosez... poate daca trageam de pielicica atunci cand era mititel, poate nu trebuia sa ajungem acum la operatie. Eramm chiar f suparata pe pediatra mea pt ca mi-a zis ca pana la 1 an sa nu ating de cocselul lui... Pff, nici nu stiu cum e mai bine..
Merci pt info, Eleni. Cineva ma sfatuise sa-l duc la consul si la dr Bratu de la Budimex, sefa sectiei de chirurgie... Cica e f buna si oricum imi trebuie o a doua opinie...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
De Florii si de Pasti
Gradina Botanica



#5
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 04 iunie 2006 - 03:24

Liviana, Alex al meu a fost operat de acest doctor. Prima data am fost la el la CMU (corap, da, tot el este), apoi am fost la Budimex, la operatie. Eu am incredere in el. Claudia

#6
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 05 iunie 2006 - 00:24

Merci, CL.
Spune-mi te rog, de ce ai preferat sa faci operatia la Budimex? Din cate am inteles dr Andrei opereaza si la CMU, iar conditiile de igiena sunt superioare celor dintr-un spital de stat... Aaa si inca ceva, imi spuneti si mie care spaga pt o astfel de interventie?[:D]


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
De Florii si de Pasti
Gradina Botanica



#7
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 05 iunie 2006 - 05:04

Liviana, locul operatiei nu a fost decizia mea. Plus ca eu am abonament la o alta clinica privata, deci probabil ca si lucrul acesta a cantarit in ochii dr-ului, nu stiu. Noi am avut o cu totul altfel de interventie chirurgicala, pe care o doream si laparoscopica, daca se putea. Si nici nu stiam ca se fac operatii si la CMU (se opereaza orice la CMU?). As fi optat pentru o operatie acolo, indiferent de cost. Dar tie de ce ti-a recomandat operatia la Budimex, daca se poate si la CMU? Si mai vroiam sa-ti spun ceva. Daca tu eziti cu operatia, mergi si la alt medic. Apoi te duci la dr Andrei (daca te hotarasti pentru el) si gata, macar te-ai linistit. Si o intrebare: e chiar necesara anestezia generala pentru fimoza, una locala nu merge? Cat despre spaga, (eu vreau sa-i spun atentie [:D]), nu stiu ce sa-ti spun, depinde si de tipul interventiei. La noi a fost ceva mai complicat, la o fimoza nu stiu cat se da [:D]. Hai ca te-am zapacit bine, dar am o scuza: ora [:D]! Sanatate multa puiului! Claudia

#8
inaioana

inaioana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.931 mesaje

Postat 05 iunie 2006 - 11:36

Draga mea, vorbeste cu dr despre a incerca intai pentru asta tratamentul cu propionat de clobetasol
(Dermovate e denumirea comerciala, produs de Glaxo) sau betamethasone , unguente care rezolva astfel de cazuri in proportie foarte mare, scapandu-va de operatie. Merge inclusiv pentru cazurile deBalantita Xerotica Obliterans (da clik pe acest cuvant si pe site si vei vedea si poza cu cum trebuie sa arate acesta afectiune plus explicatiile in engleza) adevarata fimoza dupa parerea mea.
[flo]


Ioana cu [copil]Serghei (2 mai 2006) si [zana] Katja (30 martie 2004)

pozici

#9
Tia

Tia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 05 iunie 2006 - 13:30

Mai mergi la un dr. Si noi am ajuns la el din cauza unei infectii cu e-coli. S-a uitat la putzi, a zis ca e ok, ca nu se umbla acolo pana la un an, apoi dupa alte discutii a revenit si ne-a programat la o operatie de fimoza cu anestezie generala - puiul avea 4 luni.. Si eu si sotul meau am fost socati de cum a schimbat macazul si am trait cu impresia ca "vaneaza" pacienti pentru cutit. Poate ni s-a parut, dar uite ca au trecut 6 luni si s-a dovedit ca n-a fost nevoie de nici o operatie pana acum. Parere personala!

#10
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 05 iunie 2006 - 14:25

Tia, nu stiu daca e chiar asa. Cand a fost operat Alex, am fost in salon cu un copilas, venit la urgenta, diagnostic pus: apendicita. Dr. Andrei era de garda si nu l-a operat, a pus cu totul alt diagnostic. Acum, daca "vana" pacienti, l-ar fi operat imediat pe copilas...spun si eu... Liviana, [:D], pana la urma cere si o a doua opinie, de la alt medic. Claudia


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -