Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ajutati-o pe Alina sa afle cum arata mama!


80 raspunsuri la acest subiect

#61
anda141

anda141

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.455 mesaje

Postat 06 noiembrie 2005 - 20:40

Aurelia, eu nu am alte acte in afara de cele scrise de Lucia mia sus si traduse de Aino. Aino, multumim!!!! [flo]
Eu zic ca e suficineta, personal nu stiu de ce ar mai fi nevoie.
Pashosha, vrei sa copiez eu traducerea pe o hartie si sa ti-o trimit pe fax, sau cum sa facem? Alta traducere nu am, trebuie traducere autorizata? Ma gandesc ca medicul vrea doar doagnosticul ca doar nu il scotem noi din burta.


Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
[foto] Album Albert


#62
aurelia1278

aurelia1278

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 475 mesaje

Postat 06 noiembrie 2005 - 22:32

Anda, nu stiu daca Pashosha intra pe subiectul asta curand si nici nu stiu daca a vazut traducerea lui Aino, trimite-i-o pe mail asa cum e. O sa spuna ea daca e ok sau nu, ca punct de plecare. Trebuie sa se urneasca lucrurile cumva.

Alex, un baietel diabetic de 1 an
Bazar pentru Alex

#63
mihaela73

mihaela73

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 07 noiembrie 2005 - 13:36

Trimit eu pe mail pashoshei traducerea lui Aino sa vedem ce spune...daca i se pare ok. Pot sa trimit tot eu pe fax dr in Italia dar nu stiu sa fac cover sheet in italiana :(. Nu am mai avut niciodata contact cu medici din spitalele din strainatate asa ca nu stiu in ca format trebuie trimise analizele...daca are nevoie si de alte analize ma ofer sa o ajut sa le faca in Bucuresti (i le platesc eu). http://community.web...ser/mihaela7373

#64
mihaela73

mihaela73

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 07 noiembrie 2005 - 15:02

Mesaj pentru ANDA141 : am vb cu pashosha si am inteles ca ai tu 2 pagini de diagnostic care mai trebuie traduse. Le duc eu la tradus daca poti sa le trimiti pe fax urgent 252.23.03. multumesc mult!! Mihaela http://community.web...ser/mihaela7373

#65
mihaela73

mihaela73

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 07 noiembrie 2005 - 17:38

nu mai raspunde nimeni la acest subiect? [V] Am sunat la parintii Alinei, am vb cu tatal ei care mi-a spus: nu au strans banutzii inca, au verificat contul si au primit 100 USD din USA (multumim pe acesta cale cui a trimis). Au mai fost cu fetita la control la Iasi si la Barlad (se pare ca se ocupa de ea, dupa posibilitati ca sunt oameni simpli, de la tara) si Dr de la Barlad le-a spus ca in Italia se fac operatii care se pot face si in Romania. In Belgia ar avea mai multe sanse de reusita (dar nici in Begia foarte mari...50%). In momentul in care vor strage cei 4000 EUR medicul din Buc.- care le-a recomandat operatia in Belgia- va face toate demersurile necesare plecarii lor. Cam atat... http://community.web...ser/mihaela7373

#66
anda141

anda141

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.455 mesaje

Postat 07 noiembrie 2005 - 19:52

Mihaela, nu am nimic eu, am doar ce mi-a trimis Lucia prin mail si absolut tot am pus aici: http://community.web...458374864PFSoVQ

Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
[foto] Album Albert


#67
lucia_lia

lucia_lia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 08 noiembrie 2005 - 10:25

Dragele mele, Zilele trecute am vorbit cu o persoana din capitala care mi-a spus ca va incerca intermedierea unui contact la o televiziune pentru a mediatiza cazul. Scuze ca nu va pot spune mai multe, am promis ca nu voi da relatii despre asta in ideea ca persoana care m-a sunat incearca sa propuna medierea cazului. Probabil ca va citi si acest mesaj, deci "cineva ne iubeste si din umbra" :)M-am gandit la organizarea unui spectacol umanitar si aici la Barlad insa ideea a cazut repede din simplul motiv ca nu cunosc personalitatile municipiului foarte bine, fiind nou mutata aici iar la Vaslui, unde am mai facut spectacol pentru Sebastian Adam din Codaesti, nu mai am intrare. Stiti si voi, cunostintele trebuiesc intretinnute, vizitate. Deocamdata fac niste incercari timide pentru o alta persoana in sensul organizarrii unei serate muzicale in ultima joi din luna. Atunci mizez ca si directorul scolii de muzica de aici pe prezenta multora cu dare de mana. O sa fac un pliant cu poza fetitei si cateva date si le voi imparti la acel spectacol, poate se mai gandesc sa doneze si pentru Alina. Ceva sfaturi, idei? Cu drag, Lia

#68
mihaela73

mihaela73

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 14:50

Am inteles ca vor fi filmati de echipa "Povestiri Adevarate"...ar fi minunat sa reuseasca sa stranga banutii de care au nevoie!! http://community.web...ser/mihaela7373

#69
lucia_lia

lucia_lia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 11 noiembrie 2005 - 10:48

Nu stiu cine a trimis cei 100$ familiei Ivascu, insa zilele acestea au vrut sa-i scoata si sa-i puna in cont. Nu au reusit pentru simplul motiv ca nu au stiut cine i-a trimis (numele) si probabil ca nici parola. N-am reusit sa ma inteleg cu mama ca sa-mi spuna daca sunt trimisi prin Money Gram ori Western Union... De asemenea am rugamintea pentru cine se ocupa de emisiunea TV, anuntati-ma si pe mine. Ma gandesc ca e de datoria mea sa mediatizez ceea ce se face pentru Alina. Cu drag, Lia

#70
an-k

an-k

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 497 mesaje

Postat 21 noiembrie 2005 - 01:09

v-ati gandit la posibilitatea organizarii unui teledon?, European, sau in Romania?, eu as putea sa ma ofer sa strang niste banuti, pt Europa, dar ni voi incepe nimic fara consemtamtul Luciei lia, sa imi spuneti ce parere aveti Haideti sa nu o lasam pe Alina, sa-i facem cel mai frumos cadou de Craciun pe care si-l poate dori-vederea multe flori si pupici fetelor inimoase anca si micutza Bianca(14/03/2005) http://community.web.../biancahugoanca


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -