Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 11 voturi

FIV Turcia - 9

fiv acibadem turcia tayfun

203 raspunsuri la acest subiect

#1
FIVTurcia

FIVTurcia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 09:46

Capitole
Cap. 1 ; Cap. 2;Cap. 3; Cap.  4; Cap. 5; Cap. 6; Cap. 7;Cap. 8 
 
Lista clinici
Acibadem
http://www.acibademi...om/in_vitro.asp

http://www.acibadem....vf/ro/index.asp.
Echipa este condusa de Prof. Dr. Tayfun Bagis.
 
Tarife:
FIV = 2400 EUR, IMSI = 250 EUR (IMSI si ICSI sunt incluse in pretul FIV si se face la alegerea Dr. si a embriologului),
Crioprezervare pentru embrionii suplimentari = 500 EUR, TESE = 940 EUR, Micro-TESE = 915 EUR, FNA = 600 EUR.
Teste de preimplantare genetica: 750 EUR (5 probe pentru cromosomii 13,18,21,X,Y or 13,16,18,21,22), 1000 EUR ( 9 probe pentru cromosomii13,15,16,17,18, 21,22,X,Y), 750 EUR (pentru translocatii);150 Euro - consultatie+ecografie preliminara FIV-ului (se poate opta si pentru FIV direct, fara consult prealabil); daca se face consulatatie preliminara, atunci se va deduce din costul final al procedurii
Protocol principal: scurt antagonist de tipul; 3 zile orgalutran, 6-10 zile de stimulare, ultimele zile din stimulare se foloseste iar Orgalutran.
In ziua 2-3 va puteti prezenta la clinica pentru prima ecografie, apoi va puteti intoarce in tara, revenind la Istanbul in circa 5-7 zile, pentru restul protocolului. Posibilitati de cazare in Istanbul, partea asiatica, oferite de clinica: Nova Hotel, Nippon, Hotel Timya, Byotell, The Bostanci Hotel, Asya Suits.
Transportul aeroport-spital-hotel va fi asigurat pe toata perioada de sedere (15 zile), este asigurat de clinica si este gratuit.
Pentru cine are nevoie de traducator in lb romana, clinica ofera gratuit o traducatoare (in sensul ca intra in costul FIVului). Corespondenta se poarta prin email: semra.selim@acibadem.com.tr.
Date despre transferul embrionilor criogenati - FET·
Este necesar sa va prezentati la consultatie in a doua zi a ciclului menstrual· Se va indica din partea domnului Dr. Tayfun Bagis un tratament pe baza de tablete (nu injectabil) pentru cresterea endometrului· Perioada aproximativa a tratamentului este de 15 zile, perioada in care va puteti intoarce in tara insa va fi necesar sa va prezentati o data/saptamana la control.· Costul aprox. al transferului este de 610 EUR (costul medicamentelor nu este inclus in aceasta suma).
 
Linkuri utile
Calculator sarcina FIV

Aventura otomona Samira; detalii cazare, masa, etc.

 
Aspirante la FIV Turcia [colegi] 
vreau-bebel: 29,5 ani, sotul 31,5. Eu relativ ok, sotul OATS severa, aproape de azoo. Fiv 1 - august 2012 dr.Tutunaru-nereusit, Fiv 2 - februarie 2013 Dr. Tayfun, ou clar
 
Gravidute  [barza1] 
nanne16 - poveste otomana 1; poveste otomana 2

nelay_star

cristinaddr


Reusite depline [artif] 

tamys - mami de gemeni Andrei si Maria - FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV
Lorelei78: 34 ani,hidrosalpinx bilateral operat laparoscopic in iulie 2010 dr Ispasoiu,FIV1 cu scoaterea lichidului la punctie in martie 2011 cu dr Ispasoiu nereusit;laparoscopie pentru extirparea trompelor iulie 2011, FET1 dr Ispasoiu nereusit, FET2 dr Chicea nereusit, FIV2 reusit in Istanbul, Acibadem, dr Tayfun Bagis - Clara s-a nascut pe 30.11.2012

 

 

* daca sunt cititori/cititoare care ne pot impartasi detalii privind alte experiente din Turcia (de ex. Anadolou), va rugam sa o faceti pentru ca doritorii de bebe sa se poate bucura de cat mai multe detalii.


Editat de FIVTurcia, 16 mai 2013 - 14:09 .


#2
FIVTurcia

FIVTurcia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 10:09

Succes in noul capitol cu numarul 9! [flo2]



#3
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 10:11

Dragelor, multe succese in aceste noi pagini!

Cu greu  [batcap]  si cu un nou utilizator, sper sa va bucurati de acest nou capitol! [floare3]



#4
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 12:16

Multumim Nanne ! [flor] Sa fie un capitol plin de vesti bune ! [flo2]

#5
ploaiedevara

ploaiedevara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 12:21

Multumim pentru capitol nou [flo2]

In sfarsit, i-am trimis lui Tayfunel pe mail istoricul meu [pk]  Am mesterit la el vreo 2 ore...

De la Akin niciun raspuns deocamdata...



#6
ploaiedevara

ploaiedevara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 12:21

Ce mai fac gravidutele noastre? Cum suportati caldura asta? [ventilator]



#7
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 12:25

ploaiedevara nu am apucat sa iti zic si eu 2 vorbe in timp util ... dar niste rezultate la hormonale, AMH ai trecut in mail ?!?

#8
ploaiedevara

ploaiedevara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 12:42

Qiao, [flo2]  [batcap] nope n-am trecut. I-am descris in detaliu procedura trecuta cu tot cu rezultate si tratament. Cand merg acum pe 24 salvez pe-un stick si buletinele cu hormonalele si AMH-ul. Altceva oi mai fi uitat?



#9
ploaiedevara

ploaiedevara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 12:47

Fetele, voi cum stiti ca abordeaza d-l doctor problemele ci tiroida? TSH-ul il vrea musai in jur de 1, 1 si ceva sau e mai permisiv cu valoarea asta? Sa nu dati cu pietre ca eu stiu teoria cu tiroida, da' a mea e scapata de sub control...nu stiu ce sa-i mai fac ca iau valori destul de mari de Eutyrox: 75 si 100 si ultima data TSH era tot 4. [fri]

Maine merg sa fac analizele din lista pe care o cer cei de la Acibadem si vedem ce valoare mai am...



#10
sunshine4ever

sunshine4ever

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.881 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 15:34

Buna fetele!

 

Scuze ca dau buzna pe la voi, dar poate aveti sa imi dati un sfat.

Dupa patru avorturi in saptamani mici pana in 6 saptamani,. niciodata nu am apucat sa aud inimioara, luna aceasta in z28 dupa avortul menstrual am facut chiuretaj endometrial si mi-a iesit ca si cum ar fi eondoemtru de z8-10 nicidecum de z28.

Dr mea zice ca e deficit de estrogenis i progesteron.

Progesteron luam de fiecare data 600 utrogestan si 20 duphaston, plus la ultima sarcina si prednison de la beta pozitiv, si clexane pentru trombofilie.

Dr zice ca urmatoarea data sa iau din z3 cu clostylbeitul impreuna si prednisonul si progynova mite=estrogen, pentru a evita subtierea endometrului, iar dupa ovulatie voi lua si progesteron inejctabil dava va fi nevoe.

Voi cum stit, cum se da prednisonul si estrogenii???

Eu parca citeam ca dupa ET sau cel repede punctie.

Va rog daca puteti sa imi dati un sfat, v-as fi fff recunoscatoare.

 

Va multumesc aniticpat si va doresc sarabtori fericite !





Etichetat si cu fiv, acibadem, turcia, tayfun

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -