Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (21)


260 raspunsuri la acest subiect

#51
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 25 aprilie 2013 - 11:35

Ieri am facut vaccinul iar aseara i-am dat un nurofen in ideea sa nu faca febra peste noapte... a dormit dragalasa de ea pana la 6 dimineata  [pk]  [pk] , cand de regula se trezeste la 4:30 apoi 7:30 iar la 9 e  desteptarea finala . Of, imi e asa draga  [loveyou] , nu ma mai satur de pupacit si dragalit, facem cu randul la iubareala, o sa iasa o alintata maxima .

 

Branzica calcica o dau fetei in combinatie cu fructele , iaurt, e sec si nu-i place simplu... 

 

Gata, acum chiar ma duc la frigider... 



#52
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 25 aprilie 2013 - 11:53

Buna!

 

Sunt necajita ca mi-au schimbat poza de profil si nu o mai pot pune pe cea avuta inainte ca nu ma lasa [bang] [bang] [bang] ; de fapt nu pot pune nicio poza [:(!]



#53
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 25 aprilie 2013 - 11:59

Cred ca am sters-o de tot pana voi reusi sa modific [soricel]

 

Asadar, noi suntem bine; Iustin a avut chef de joaca azi noapte si am facut planton de la 3 la 5.30 ca s-a tot foit, a facut kk, a tzitzilit putin...el vb pe limba lui si io abia imi tineam ochii deschisi...am adormit cand cantau pasarelele pe afara [:-)))]



#54
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 25 aprilie 2013 - 12:02

Salutare,

 

Abrambureala mare cu schimbarile astea!

 

Alive, imi pare rau pt otita micutului, sper sa ii treaca repede!

 

Mirabela, sanatate si voua! Nici eu nu am facut curatenie. Ce generala, ca nici de aia normala nu am timp!

 

Carina, parerile despre sare pana la 1 an sunt impartite. Daca ii dai borcanele de 1 an, alea probabil ca majoritatea au sare.

 

Corina, eu i-am dat sfecla rosie cu cartof si a papat foarte bine. Sa stii ca de cand am inceput iaurtul face foarte moale.

Corina, eu la crema oscilez intre Mustela si Bioderma. Trebuie sa ma mai documentez. Am inteles ca Mustela are nu stiu ce minerale si e indicata pt bb, celelalte ar fi ok dupa 2 ani.

 

Kytana, ce ati patit?

Cum e noua casuta?

 

Ana Maria, bine ai venit!

 

Stela, la noi nu e tare branzica. Este fff moale. Dar e seaca simpla. I-o dau de obicei cu fructe.

 

Cu platfornam noua: inteleg ca exista forum si exista grup. Eu propun sa scriem toate pe forum (adica aici). Eu pe grup nu pot vedea mesajele in totalitate de pe telefon, nu mi se vad alte pagini decat cea curenta...merge fff prost. Aici este cat de cat ca dincolo. Ce ziceti? Ramanem aici? Ca sa nu citim/scriem in 10 parti.



#55
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 25 aprilie 2013 - 12:08

anamaria bine-ai venit! chiar ca seamana cei doi matei  [olala]

oli si eu as vrea sa scriem aici...i-am dat mai devreme sa pape biscuiti cu fructe...yammi, a lins tot...acuma am pranzul pe foc, am pus si sfecla rosie, sper sa-i placa...

as vrea, daca sunteti de acord, sa scriem si ce/cat papa bebeii...ne mai inspiram una de la alta, mai variem meniurile  [yum]



#56
alina_loca

alina_loca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 25 aprilie 2013 - 12:19

Buna.

Hai Oli ca am venit. [flo2]

Ce papati azi?



#57
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 25 aprilie 2013 - 12:25

Neata si de la noi!

 

Raspuns la obiect: nu stiu unde este grupul dar propun sa ramanem aici. Cum va fi in continuare? Ne logam tot pe userul comun pentru a deschide un nou topic? Sau scriem aici pana la adanci batraneti?

 

De ce nu suntem bine: Luca se trezeste de 10x pe noapte iar ziua nu mai vrea deloc sa doarma. Suntem disperati, nu mai stim ce sa ii facem. In carucior nu mai doarme deloc, ieri si alaltaieri l-am plimbat cate 2.5h si nu a inchis ochii nici macar 5 min. In schimb se franguie, tipa de somn si nu vrea sa adoarma. Ma intreb daca o fi bolnavior sau ceva.  [fri] E f agitat, cum il pun in patut da din maini si din picioare. Mai nou se intoarce si in patut pe burta si se agita tare rau. Noaptea adormea imediat, acum abia daca mai adoarme. Acum vreo 3 nopti intre 2 si 5 dimineata nu a dormit deloc. Atipea cate 10 min, se trezea si plangea.

 

I-am tot suspectat dintocii. Sambata i-a dat primul dintoc, de jos culmea nu de sus unde era umflata gingia. Am zis atunci ca se linisteste dar tot mai rau.  [zirea]  Na, asta este. Imi e drag de el ca este tot mai mobil. Se misca burta-spate-burta-spate la greu, sta bine in fundulet si se joaca cu jucarelele, mananca tot ce ii dau: iaurt bio amestecat cu banana bio, branzica facuta in casa cu para, cartof cu branzica si lm, paste integrale i-am dat sa guste. Ce mai si dulci si mai outin dulci si piure si bucati, le haleste! Fereasca Sfantu' sa stam noi la masa si el sa nu aiba ceva ca s-a terminat joaca  :ph34r:

 

In alta ordine de idei, este super in casuta noua. Imi place tare mult. Este calduroasa fara sa dam drumul vreunui calorifer. [incada]

Mi-este dor de voi! Ah, va servesc cu intarziere cu o feliuta de tort si un paharut de sampanie, fuse ziua mea sambata  [buca]  Am sarbatorit-o cu multa munca si aranjat prin casa de zor.  [deziuata]

Ana Maria, bine ai venit printre noi. Nu stiu acum daca se mai pot adauga pe prima pagina info, dar daca se mai poate, voi incerca sa va pun si pe voi.

 

Va pup cu drag si dor si sper sa reusesc sa intru la fel ca inainte, daca ma lasa [ping1] mic



#58
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 25 aprilie 2013 - 12:25

Asaaaaaaaa, deci:

 

- dimineata am servit in parc un borcanel de piersici cu maracuja de la DM. L-a papat pe tot (190g).

 

- la pranz ii fac sfecla rosie, conopida si pui (am terminat pieptul, ii dau pulpa)

 

Cu puiul are o problema fata si nu prea il mananca. Ma tot gandesc daca sa il mai pun in piure sau nu (mi-e ca stric piureul degeaba). As incerca sa i-l dau asa, bucata sa mestece la el, sa vedem daca il serveste. Si ma bate gandul sa-i dau si conopida in mana, ca broccoli asa il manca. Caz in care, ce fac cu sfecla? Hmmm, poate ii fac si cartof, ca sfecla cu cartof i-am mai dat si i-a placut.

Poate ma chinui degeaba si nu-i place nimic! Si nici nu mai am borcanel de rezerva! 



#59
alina_loca

alina_loca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 25 aprilie 2013 - 12:28

Fetelor cum le dati bebeilor sfecla cruda sau fiarta? Sau si-si?
Noi la 11 am avut pruna cu biscuiti, iar la pranz avem supa. Disera nu stiu ce sa-i mai dau...

Editat de alina_loca, 25 aprilie 2013 - 12:30 .


#60
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 25 aprilie 2013 - 12:32

Alina, eu fierb sfecla in coaja (ca cica asa isi pastreaza proprietatile), apoi o blenduiesc cu restul legumelor. Nasol e ca fierbe taaaaare greu




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -