Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Pumpkin Spice Latte


1024 raspunsuri la acest subiect

#1
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 07 septembrie 2016 - 16:54

Enjoy!

 

psl.jpg

 

Povesteam la express despre: 

 

 

talasemie, anemie, rinite, alergii, tuse pana la lesin, carti bune, electronice sau pe hartie, pantofi noi pt scoala si reinceput cursuri de inot, gluten and so on and so forth....

 

continuam discutia de toamna aici?

 

 



#2
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 07 septembrie 2016 - 17:11

Ma ia jalea cind vad frunzele cum cad...nu doar pentru ca vine toamna, ci pentru ca toate frunzele astea trebuie strinse si puse in pungi la gunoi.  [batcap]

 

Fenomen nou...ani si ani de zile am alergat sau facut sport si niciodata nu am transpirat in cap...am transpirat in toate celelalte "zone" dar coafura (la propriu) rezista frumos. Nu stiu dar de citeva luni transpir in cap de parca tisneste dusul din parul meu...la naiba!. Mai merg la gym la lunch...ies deacolo uda fleasca in cap...da, au uscatoare de par dar arata ca o matura (al meu trebuie intins cu peria sa arate decent ca se onduleaza). In plus, cu transpiratia in cap, doar lucios nu mai arata! Am parul lung si relativ des...eu nu ma pot spala zilnic pe cap. O sa stau cu el doar in coc!



#3
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 07 septembrie 2016 - 17:34

Ant, asta cu gym-ul in pauza de pranz si transpiratul la cap imi aminteste de o faza de acum vreo 8-10 ani. Ca sa fac economie de timp seara dupa job si sa stau mai mult cu copiii inainte de ora lor de culcare, in loc sa ma duc la gym dupa serviciu, am inceput sa merg de 2-3 ori pe saptamana in pauza de pranz, impreuna cu un coleg (mai tanar decat mine si single). Amandoi alergam pe treadmill 1/2 ora, faceam dus, mancam ceva usor si plecam inapoi la serviciu.

 

Am lasat-o balta cand, dupa vreo 2 luni, m-a tras seful meu deoparte si mi-a zis, usor jenat, ca imi stric reputatia ca plec la pranz cu X-ulescu (eu femeie serioasa, maritata, 2 copii, ala tanar-blond-frumusel-singurel) si ma intorc ciufulita si rosie in obraji [fri]  [alcool]  [pk]



#4
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 07 septembrie 2016 - 17:36

Mvaiii ...ce suparata sunt ...

 

Lea, am primit inapoi pachetul cu CD-urile de muzica si povesti pentru cea mica ....ce Dumnezeu s-a intamplat ? Mi-ai dat adresa proasta sau ai primit notificare si nu te-ai dus sa-l ridici ...

 

Pe eticheta asta scrie "unable to forward" ...ce o insemna asta ???

 

La naiba, mai bine le duceam in Romania la Piatra Neamt daca stiam ca se intampla asa ...si mi-au trimis si factura de return ...adica m-a costat pachetul asta dus si intors, cu niste chestii de care de fapt nu am nevoie ....

 

 

 

Oh, well ... a doua oara nu le mai trimit, la cos cu ele ... [smulgpar]


Editat de buflea, 07 septembrie 2016 - 17:42 .


#5
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 07 septembrie 2016 - 18:00

Carolinah....hahaha...buna faza cu gym. Eu plec singura, ma intorc singura si nu ma vede decit sefu' cu care impart biroul. Stie bine sa ma lase in pace sa "rasuflu" o juma de ora pina revin la o culoare normala. El face misto de mine ca ma duc si ma doare fix la basca. 

 

Buflea, Nu ma pricep la pachete puse...asta a fost cu posta obisnuita? NU am auzit pina acum sa te incaseze pentru returnare. "Unable to forward" inseamna ca adresa e gresita, in general. Vei ca sint coduri de returnare:

 

https://smartystreet...s/returned-mail



#6
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 07 septembrie 2016 - 18:26

Am verificat si adresa pe care am scris-o e buna ...asta e, cine stie ce s-o fi intamplat. Imi pare tare rau, mai ales ca le puteam duce la Neamț personal.

#7
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 07 septembrie 2016 - 18:28

Azi am inotat 16 lungimi de bazin, dimineata, inainte de micul dejun. Barbatii din viata mea (tata si sotul) fac misto de mine: ai inceput deja sa te antrenezi pt Tokyo? Phelpsa mea draga si scumpa etc etc [smulgpar]  [:D]

 

Din categoria 'sunt suparata' va zic ca aseara am facut marshmallows pe bat, la foc de grill si barbatu-meu a ars-o pe A (fii-mea cea mica) pe degete. I-a scapat o bucata de marshmallow topit pe degetele inelar si mic si i-a facut o mare arsura. Cu tot Oximedul aplicat urgent, tot are niste basici mari si lungi pe degete si maine incepe scoala. Aia mica plangea de durere, apoi a plans de mila lui ca el se simtea mizerabil, va dati seama. Mie-mi era mila si de ea, si de el oooofffff. 

 

Din categoria 'sunt ingrijorata' va spun ca O (fii-mea cea mare, aproape 14 ani) n-a mai crescut decat 1 cm in ultimul an. In schimb a luat 4 kg, peste alea pe care le avea deja. Are 160cm si 53 kg. F mult la varsta ei. Nici nu-mi vine sa cred ca la 12 ani era inalta si slabaaa. Acum nu mai e... Are forma clasica de para, talia e mica si fundul/picioare cam mari. Nu arata f rau pt ca face Zumba si inot, dar are celulita, grasime, se vede, ce sa mai! Dar cel mai mult ma ingrijoreaza ca n-a mai crescut. Aia mica a crescut 4.5 cm intr-un an, are acum 143cm si 31 kg. Asta mare, nimic! Si mi-e groaza ca incepe scoala si iar incepe sa manance toate prostiile de pe la colegi. Evident ca nu-i zic ca e grasa sau ceva (nu e grasa inca), dar ar fi f bine sa mai creasca!



#8
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 07 septembrie 2016 - 18:34

La noi iar a dat caldura. e din capitolul "feels like"... 40. celsius, nu ani.

 

fac o multime de treburi mici si marunte si abia astept sa merg la tuns (m-am intors la K, nu mai fac prostii) vineri.

 

poate merg la gym diseara, de dimineatza am avut program cu Miss Berry. mai profit cat mai sta mama.

 

Carolinah, bravo pt ture! si imi pare rau de accidentul cu marshmellows. ai niste aloe prin casa? pe mine ma scapa de cicatrici urate, ca ma pocnesc/ lovesc/ accidentez destul de des.

 

cu crescutul copilei... cred ca va mai creste ca nu cred ca sunteti mici nici unul, dar poate incetisor asa. cu mancarea, sport mult, si cred ca se va rezolva si cu inceputul scolii. Si tudor s-a rotunjit tare mult, ca toata vara nua avut program de antrenamente, da' el a mancat in continuare de parca facea si arte martiale si inot...



#9
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 07 septembrie 2016 - 18:50

Carolina, si a mea fata, tot aproape 14 (in decembrie) e cam plinutza : 1,67 si 58kg. Nu vreau sa o pun la regim si nici n-o pot supraveghea cind vine de la scoala. 

Eu sper sa mai creasca. Caci pe la 14 ani se opresc definitiv, din pacate.



#10
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 07 septembrie 2016 - 19:05

Le-a venit ciclu fetelor? Ca dupa aia cam stagneaza cresterea. Aveam o colega mica tare pina la 14 ani. Dupa vacanta de vara era cea Mai inalta, peste 1.78...

EU la 18 aveam 1.67 Si 49 de kile, Dar n-am ramas asa


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -