Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Primii pași către adopție. (2)

adoptie

1026 raspunsuri la acest subiect

#1
Somebody13

Somebody13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 14 aprilie 2016 - 22:14

Întrucât subiectul anterior a fost închis, deschid aici, partea a doua.

Așadar, doamnelor, mămicilor si viitoarelor mămici, vă invit sa poposim aici, la discuții.

 

Astazi, 14.04.2016 a fost publicată in Monitorul Oficial, Legea Adoptiilor. Va intra in vigoare peste fix 120 zile. Intre timp se lucreaza de zor, la Normele de punere in aplicare. 

Sa ne fie cu noroc si zâmbete, tuturor!



#2
anca0103

anca0103

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 14 aprilie 2016 - 23:54

Ce bine ca ai deschis din nou subiectul...chiar ma intristasem, dar nu prea ma pricep sa umblu pe-aici...

M-am bucurat astazi cand am aflat ca legea a fost publicata, in principiu ar trebui sa intre in vigoare pe 14 august. Speram sa beneficiem de ea cat mai multi si cat mai bine! Totul va fi bine!



#3
Katerina834

Katerina834

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 16 aprilie 2016 - 21:40

Super initiativa, Somebody13 ! Si super veste! Publicarea in MO ma incanta pentru ca data de 14 august (dupa cele 120 de zile) ma prinde cu atestatul valabil pe ultimele zile. Conform legii, se prelungeste pana la 2 ani de la data emiterii! Asa ca sper sa nu mai umblu pe drumuri pentru acte si sa umblu doar sa-mi vad puiul, sa-l imbratisez, sa-l iubesc si sa-l aduc acasa! :)



#4
Speranta_2015

Speranta_2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 164 mesaje

Postat 17 aprilie 2016 - 14:55

Buna!

Stie cineva de ce a fost inchis subiectul anterior - creat de mine ( nu am primit nicio instiintare) . In ultimul comentariu al meu, scrisesem mai mult dar s-a postat doar prima fraza, restul nu :(

In fine, e ok si aici, important e sa avem unde sa ne spunem off-ul si bucuriile, numai ca nu stiu ce s-a intamplat, am fost surprinsa sa vad 2 subiecte cu acelasi titlu si sa vad subiectul meu inchis.

S-auzim numai de bine ! :)

 

PS: Legea nr. 57/2016 va intra în vigoare în 120 de zile de la apariţia în Monitorul Oficial, adică în data de 12 august (sursa Avocatnet).

 

=> http://www.avocatnet.../avocatnet.html


Editat de Speranta_2015, 17 aprilie 2016 - 15:16 .


#5
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 17 aprilie 2016 - 15:13

Buna!

Stie cineva de ce a fost inchis subiectul anterior - creat de mine ( nu am primit nicio instiintare) . In ultimul comentariu al meu, scrisesem mai mult dar s-a postat doar prima fraza, restul nu :(

In fine, e ok si aici, important e sa avem unde sa ne spunem off-ul si bucuriile, numai ca nu stiu ce s-a intamplat, am fost surprinsa sa vad 2 subiecte cu acelasi titlu si sa vad subiectul meu inchis.

S-auzim numai de bine ! :)

 

 

Speranta subiectul a fost inchis probabil de moderatori, pe motiv de multe pagini, iar Somebody a fost draguta sa fata partea a -2 a subiectului. Uneori merge rau forumul, si probabil de asta nu ti s-a postat tot mesajul.  [flo2]



#6
Speranta_2015

Speranta_2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 164 mesaje

Postat 17 aprilie 2016 - 15:46

moon16 - posibil sa fie cum zici, m-am uitat de curiozitate la un subiect unde se scrie mult - rubrica "La bucatarie - Ce gatim astazi ? " si au ajuns la pagina 82 astazi, la mine era pag. 57. In fine, nu mai conteaza, sunt lucruri mult mai importante decat acest aspect, doar ca am fost surprinsa neplacut. Chiar daca nu am fost foarte activa pe forum, eu pun pret pe ceea ce fac ... mi se parea  normal sa gasesc un mesaj privat pe forum de la admin "subiectul a fost inchis pentru ca ..., va rugam deschideti un nou capitol daca mai doriti sa postati "  ... ceva de genul ! 

Acum a fost ca si cand  ... ii iei copilului prajitura din fata fara sa-i spui nimic, fara sa-l atentionezi sau sa-i spui ca i-o dai mai tarziu ...nu cred ca asa se procedeaza. 

 

Gata, e weekend, sa fie placut la toata lumea !



#7
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 17 aprilie 2016 - 16:07

moon16 - posibil sa fie cum zici, m-am uitat de curiozitate la un subiect unde se scrie mult - rubrica "La bucatarie - Ce gatim astazi ? " si au ajuns la pagina 82 astazi, la mine era pag. 57. In fine, nu mai conteaza, sunt lucruri mult mai importante decat acest aspect, doar ca am fost surprinsa neplacut. Chiar daca nu am fost foarte activa pe forum, eu pun pret pe ceea ce fac ... mi se parea  normal sa gasesc un mesaj privat pe forum de la admin "subiectul a fost inchis pentru ca ..., va rugam deschideti un nou capitol daca mai doriti sa postati "  ... ceva de genul ! 

Acum a fost ca si cand  ... ii iei copilului prajitura din fata fara sa-i spui nimic, fara sa-l atentionezi sau sa-i spui ca i-o dai mai tarziu ...nu cred ca asa se procedeaza. 

 

Gata, e weekend, sa fie placut la toata lumea !

 

 

Imi pare rau, ai putea sa le scrii sa le ceri explicatii. Totusi e bine ca s-a deschis partea a-2a, altfel ramaneam fara subiect, si nu mai aveam unde sa postam.

   [flo2]



#8
Speranta_2015

Speranta_2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 164 mesaje

Postat 17 aprilie 2016 - 18:41

Nu merg atat de departe ... mi-a trecut :)

Noi sa fim sanatoase si norocoase!



#9
Speranta_2015

Speranta_2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 164 mesaje

Postat 17 aprilie 2016 - 18:50

Da, bine ca s-a deschis alt subiect si bine ca in sfarsit s-a aprobat legea! 

Referitor la lege, daca s-a aprobat si se prelungeste automat valabilitatea atestatului, optiunile raman aceleasi, nu putem interveni 2 ani ( asa e ?) ... as fi vrut sa bifez indiferent de sex, poate si de etnie ... sa maresc sansele.

 

 

Somebody13  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#10
Speranta_2015

Speranta_2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 164 mesaje

Postat 17 aprilie 2016 - 19:40

Am deschis subiectul prim, am pus link catre partea a 2-a si l-am inchis la loc.

Optiunea am gasit-o (intamplator) pe prima pagina a cap. 1. 





Etichetat si cu adoptie

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -