Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Două tinere musulmane, bătute în Bucureşti pe Calea Mosilor


242 raspunsuri la acest subiect

#1
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 10:36

Ma asteptam ca astfel de acte sa inceapa in lume, mai ales in Europa de vest unde atentatele si numarul mare de refugiati alimenteaza extremismul DAR nu ma asteptam sa se intample prea curand in Romania.

 Două femei musulmane au fost agresate, miercuri, de un grup de tineri, pe Calea Mosilor din Capitală, anunţă Asociaţia "Surori Musulmane", cazul fiind cercetat şi de Poliţia Capitalei.

Potrivit Asociaţiei "Surori Musulmane, un grup format din trei băieţi şi două fete, le-au smuls valul şi le-au bătut pe două femei musulmane, în vârstă de 18 ani.

"Două fete tinere (18 ani), ce purtau valul islamic au fost atacate în plină stradă, în timpul zilei, în zona Moşilor, de un grup de trei băieţi şi două fete. Fetelor le-au fost smulse valurile şi au fost bătute, rănite la cap, la mâini etc. Cu greu un bărbat a intervenit pentru a le salva de agresori. ", se arată în comunicatul Asociaţiei.

Oficialii Asociaţiei " Surori Musulamane" susţin că sunt îngrijoraţi de situaţie şi vorbesc despre "o portretizare eronată în media a atacurilor teroriste, nefăcându-se diferenţa între terorişti şi musulmanii de rând".

 



#2
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 10:39

sa renunte la val.sa poarte doar basmaua aia peste cap.



#3
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.305 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 10:45


Oficialii Asociaţiei " Surori Musulamane" susţin că sunt îngrijoraţi de situaţie şi vorbesc despre "o portretizare eronată în media a atacurilor teroriste, nefăcându-se diferenţa între terorişti şi musulmanii de rând".

In afara de aceste declaratii stufoase date in general d elumea islamica,cum s eimplica ei in stoparea actelor de terorism,care e pozitia lor concreta si ce fac pentru asta?

 

Mi se pare foarte ciudat Admin ca te asteptai ca aceste acte sa se intimple in tarile vestice,chiar foarte ciudat...eu personal ma asteptam s avad cind apar in tarile ce nu prea au d efacea cu muslmanii,cum e si Romania de exemplu.

 

Ca Romania a dat startul,spune foarte multe despre noi ca tara,insa cu siguranta nu va fi ultima.

 

(a nu se intelege ca sunt de acord cu getsul facut,este din aceasi teapa cu a muslmanilor ce ataca femeile societatii vestice)



#4
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 11:04

Ca Romania a dat startul

 

La ce a dat startul? Crezi ca doar in RO sunt cretini care agreseaza musulmani (nevinovati)?



#5
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.305 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 11:06

La ce a dat startul? Crezi ca doar in RO sunt cretini care agreseaza musulmani (nevinovati)?

M-am gindit si la varianta asta inainte de a scrie,din pacate nici eu nu am citit nimic despre alte state.



#6
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.323 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 11:06

Niste cretini care au agresat niste femei absolut nevinovate.



#7
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 11:17

In 2011 (parca )au fost omorati  8 oameni in Germania , daca vreti cautati doner murders. Politia a spus ca autorii sunt probabil neo nazisti. Deci, nu in Romania e inceputul  violentelor impotriva celor ce sunt " altfel" . Admin, eu ma mir ca  te miri [:)] de ce  se intampla in Ro, stim prea bine ca romanii nu sunt prea deschisi la ceea ce inseamna diferit. 



#8
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 11:20

Niste cretini care au agresat niste femei absolut nevinovate.

 

Asa cred si eu.

Romanii n-au treaba cu cineva in special...au treaba cu toata lumea, in general.

Sunt agresati la unison: femei, copii, batrani, persoane cu handicap, musulmani, ortodocsi, negrii, homosexuali, animale, oameni imbracati in vreun fel, cu parul blond/brunet/rosu/verde, etc.

In general oricine poate avea o ciudatenie in ochii cuiva, pentru care poate capata o bataie de la niste dezaxati.

Si musai, trebuie sa fie o persoana in inferioritate fizica, ca sa poata fi batuta...ca am mai vazut cazuri in care agresorii si-au luat-o neasteptat.

Este rezultatul multor ani de zile in care s-a acceptat oriunde lipsa de toleranta fata de orice.



#9
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 11:27

Nu. Este rezultatul la ceea ce se întâmpla azi si faptul ca circula informația si toți au acces la ea. Deci se poate întâmpla, important este sa descurajam astfel de acțiuni. 

Sa fim serioși, in Dobrogea avem populație musulmană si nu auzi de treburi din astea, dimpotrivă, comunitățile trăiesc bine merci, indiferent de etnie. Scandaluri sunt de obicei cu maghiarii si nu peste tot, se știe. In vest se înțeleg toți, fie ca sunt maghiari, arabi, nemți, italieni, sarbi etc.



#10
alyx

alyx

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 620 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 12:16

Faptul ca 5 cretini dezaxati s-au apucat si au batut 2 fete este condamnabil, dar nu cred totusi ca trebuie sa generalizam si de aici sa ajungem la concluzia ce naspa-s romanii ca natie, ce incuiati la minte sunt si tot asa.

Ca de obicei, mass media prezinta lucrurile in asa fel incat sa aibe impact. In cazul de fata deocamdata avem doar comunicatul acelei organizatii musulmane, care pretinde ca fetele alea au fost battue pentru ca sunt musulmane.

insa pana acuma nu se cunoaste (sau nu ni s-a spus) concret ce si cum s-a intamplat acolo, care au fost motivele reale ale batausilor (poate erau beti sau doar cu chef de scandal, sau cine stie). Nu cred ca de aici trebuie trasa concluzi ca romanii, ca natie, ca popor sunt profund antimusulmani, rasisti, etc.

 

Dar, intr-adevar, fapta tinerilor din Bucuresti este condamnabila si nu se poate gasi nici o scuza pentru asa ceva. Chiar si in contextul creat de catre atentatele din ultima vreme.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -