Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Cafea fierbinte la autobaza!


1009 raspunsuri la acest subiect

#1
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 02:26

Sper ca de data asta reusesc sa scriu titlul corect!

 

Am terminat 3 zile de petrecut. Sper ca la noua mea varsta onorabila sa nu ma mai legitimeze la magazinul de bauturi.

 

Cadoul cel mai mare a fost ca Alex a pierdut inca o pereche de ochelari. Ray bans din dealul meu fantastic de asta vara. 

 

Am primit un lantisor cu pandantiv de la dl sot. O tava fancy de gatit de la mama lui, o sa imi faca multe caserole gustoase in ea:)

 

Mi-au venit si pijamalele fancy confy pe care mi le-am comandat.... dar cum nu pot sa imi iasa toate, niste placinte cu branza la care am muncit mult se rateaza in cuptor. Am fasit o reteta in care le rulezi ca niste cornulete si le pui in cuptor. Pe dinafara sunt aproape arse si la interior nefacute.... 

 

am terminat aici:

 

http://comunitate.de...-online/page-90


Editat de Aqai, 30 noiembrie 2015 - 15:41 .


#2
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 04:16

Aqai, welcome to the club! Stii ca 40' s are the new 20 's, deci mai ai inca sanse sa ti ceara buletinul la LCBO ( sau cum se cheama la voi).

 

Eu sunt jumate furioasa jumate induiosata. Barbatul a adus baiatului un...motan. Viu. Cu cusca litiera si carnet de vaccinuri. Fara sa ma consulte, adica, nu, m a consultat si am zis nu. E un motan frumos si calm, batran, 11 ani. Nu e prea jucaus, normal. Initial am vrut sa l strang de gat ( pe barbat nu pe motan) si sa l duc imediat inapoi ( pe motan nu pe barbat). Baiatul l a botezat Puss in boots si e vrajit. Acum ma mai gandesc, daca trece noaptea fara sa miaune poate mai are o sansa.

 

 



#3
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 04:31

Fleur, asta da surpriza! Dar 11 ani, e batran! Daca nu trece noaptea?

 

Cu lcbo, oricum mai au dansa un an pana I turn 40!

 

Am primit o veste buna: prietena mea a gasit ochelarii lui Alex!!!!



#4
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 04:31

Fleur, asta da surpriza! Dar 11 ani, e batran! Daca nu trece noaptea?

 

Cu lcbo, oricum mai au o sansa un an pana I turn 40!

 

Am primit o veste buna: prietena mea a gasit ochelarii lui Alex!!!!


Editat de Aqai, 30 noiembrie 2015 - 04:32 .


#5
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 05:01

Fleur, asta da surpriza! Dar 11 ani, e batran! Daca nu trece noaptea? Cu lcbo, oricum mai au o sansa un an pana I turn 40! Am primit o veste buna: prietena mea a gasit ochelarii lui Alex!!!!

 

Ups, my bad. Am citit ceva cu noua varsta onorabila si mintea mea a inteles nou prefix...

 

Barbatul si baiatul sforaie, in camerele respective. Sper ca si motanul, nu stiu, ca am inchis usa. I am lasat la dispozitie living, hol, bucatarie ai baie. Cand l a adus a stat ascuns vreo doua ore, nu l am gasit nicaieri. Apoi a aparut si s a instalat pe hol, ca un sfinx. Mie imi plac foarte mult pisicile calme, imi dau si mie o stare de calm, de liniste. Dar cred ca baiatului i se va parea boring a la longue.

Cica avem o saptamana sa ne decidem daca l tinem. Chestia e ca nu l poate duce de la cine l a luat, ci va trebui sa caute el sa l dea. Asa i trebuie!

 

 



#6
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 05:14

Ce bine ca s au gasit ochelarii lui Alex. Of copiii si ochelarii. Eu vad la elevi multe accidente cu ochelarii, in pauze, lentile care ies din rama, mai rar ochelari pierduti. Unii intra in panica daca i au stricat, stiu si ei ca sunt scumpi

 

In alta ordine de idei, am inceput Homeland, sez. 5 si mi se pare tare diluat. Bine, subiectul e extrem de realist si nu dovedeste altceva decat ca situatia din Siria era f bine cunoscuta. Dar sezonul asta e plat rau de tot, nu pot trece de jumatea episodului 2, mai incerc



#7
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 09:41

Buna dimi la cafeluta de la autobaza.  [cit]

Am venit repede la calc sa vad exact la ce ora incepe filmul si era sa lesin cand am vazut 1/2 din sala ocupata.  [fal] Asa ca am rezervat repede si eu 2 bilete  [pk] . Pfui, ca ultima data am stat in randul 2, la Craiasa zapezii.  [:)]

Castelul ala il voiam si eu ptr Alex, dar pana la urma am luat o gramada de alte LEGO, Minecraft included. Alex nu stie ce sa ceara Mosului, a refacut lista de cateva ori deja, singurul lucru constant este ceea ce n-o sa capete : un telefon Samsung Galaxy.  [fal]  [batcap] Sigur a auzit pe undeva asta ! 

La multi ani, Aqai ! Enjoy almost 40s si cadourile, desigur ! Alex a mea nu pierde ochelarii, ii rupe.  [il]

Fleur, enjoy the cat !  [fri] Mie nu mi-a placut Homeland-ul, n-am reusit sa trec de sezon 1, nici nu mai stiu care episod. 

Buflea eu am vazut filmul This is where I leave you.

Fug la cinema.  [dra]

 



#8
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 10:09

Ups, my bad. Am citit ceva cu noua varsta onorabila si mintea mea a inteles nou prefix...

 

Barbatul si baiatul sforaie, in camerele respective. Sper ca si motanul, nu stiu, ca am inchis usa. I am lasat la dispozitie living, hol, bucatarie ai baie. Cand l a adus a stat ascuns vreo doua ore, nu l am gasit nicaieri. Apoi a aparut si s a instalat pe hol, ca un sfinx. Mie imi plac foarte mult pisicile calme, imi dau si mie o stare de calm, de liniste. Dar cred ca baiatului i se va parea boring a la longue.

Cica avem o saptamana sa ne decidem daca l tinem. Chestia e ca nu l poate duce de la cine la luat, ci va trebui sa caute el sa l dea. Asa i trebuie!

 

Mneatza!

 

Ei, Fleurdelis, minunat! Aveti un motanel!!! Va felicit, stii cum se spune, nu oamenii aleg pisica, ci pisica isi alege oamenii, nu? Asa ca poti lasa sa-ti incolteasca un oarecare sentiment de mandrie daca motanul pare sa accepte cu serenitate prezenta la voi acasa. [:D]

Doteaza-ti copilul cu un breloc cu laser sau leaga-i o zdranganea de o sfoara, si iti garantez ca motanul n-o sa i sa para plictisitor!

Pisicile sunt adevarate disipatoare de energii negative, majoritatea disciplinelor alternative recunosc asta. Unele din ele chiar simt daca ai o zona dureroasa si se vor culca chiar acolo, incepand uneori sa si toarca. Surprizaeste ca dupa cateva minute, durerea incepe sa cedeze. (Nu toate pisicile sunt terapeutice, sau poate nu toate sunt interesate sa ajute, nu stiu...)

Oricum, nu ar fi dragut daca sotul tau nu ar fi nevoit sa consume timp pretios si resurse importante cautand alt camin pentru motanel...? [:D]



#9
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 10:35

Aqai, la multi ani, fata frumoasa ! [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]

(o basculanta de flori !)

 

Fleurdelise, un motan batrin e intelept si nu cred ca vei avea probleme. Cit traieste o pisica ?

 

Dana-vio, vizionare placuta !

 

Azi cred ca bat medicii , cel mare copil e bolnavior si pe mine tot ma doare si e umflat degetul de la picior.

 

Mai apr spre seara.

 

PS : merci de captol nou.



#10
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 11:20

Pai depinde. si 30 de ani daca e bine ingrijita, dar de obicei undeva intre 15 si 20.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -