Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Activitate intensa pe Ghetar!


655 raspunsuri la acest subiect

#1
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 25 martie 2015 - 15:57

Ati vazut?

Cateodata zilele trec calme, chiar apatice, totul e linistit, nu prea ai ce sa zici nou...

Iar cateodata un tavalug, o tornada apare si pune in miscare fortele si vietatile cumsecade de pe un Ghetar semi-adormit.

Asa e acum aici.

Noroc ca stim cu totii, dupa nori apare soarele.

De cand lumea si pamantul.



#2
tora97

tora97

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 25 martie 2015 - 16:03

azi dim, la radio am auzit ca de Bunavestire se sarbatoresc cei cu numele de "Bogdan". stiati? eu nu.

deci..

La multi ani frumosi si veseli tuturor Bogdanilor de pe ghetar.

 

La multi ani Roxanik!

 

La multi ani, sotior mult mult iubit!



#3
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 25 martie 2015 - 16:12

Asta mai lipsea! Balaurul are oricum 3 prenume  [alcool]  [alcool]  [alcool]  dintre care 2 sunt nume de sfinti. Bogdan era singurul fara onomastica... O sa ii zic, sa iasa cu tortul si sampania si ies si eu cu cadoul!

 

azi dim, la radio am auzit ca de Bunavestire se sarbatoresc cei cu numele de "Bogdan". stiati? eu nu.

deci..

La multi ani frumosi si veseli tuturor Bogdanilor de pe ghetar.

 



#4
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 25 martie 2015 - 16:15

Ziki, drum bun ! ce ma bucur ca a ajuns vederea [:)]

 

Miha, si tie drum bun [:)]

 

Helbi, La multi ani sorei tale [flo2]

 

Nu stiam de Bogdan, asa ca azi e si ziua lui fratelo [:)]  o sa-i trimit un sms...pe el in cheama George Bogdan, dar noi, cei din familie, ii spunem Bogdan (nasii au vrut numele de George, ai mei Bogdan)...la scoala ii spuneau George, Gicu, Gogu sau Jack [:D] depinde de cum se purta..cumanata-mea il striga din cand in cand : Gicule [:-)))] in rest e Bogdan si pt ea [:)]



#5
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 25 martie 2015 - 16:17

Buna de dimineatza mea de primavara,

 

Aveti dreptate, cum e viatza asta … simt de parca as vedea filmul ala “Love actually” im varianta reala … unii se muta (in Irlanda), unii sunt bolnavi (in Elvetia), unii isi recupereaza inima tanara (in Anglia), altzii dorm ingrijorati de inimile copiilor lor (in Romania), unii pleaca dintre noi (la Botoshani), unii isi sarbatoresc ziua de nastere (la Constantza si Bucuresti), pe unii ii doare sufletul, pe altzii ii doare inima, si pe MINE ma doare portofelul de la amenda aia de ieri, mama ma-sii, vad ca viteza luminii asta cu care am meers eu este cam scumpa …..

 

Trebuie doar sa ai ochi, sa vezi cat de echilibrata e viatza asta, cat de imens este evenimentul propriu si cat de nesemnificativ este la scara larga … cate lacrimi curg pe o parte a Pamantului, atatea zambete si fericire se scurge pe cealalta. Mda, e rau cand ingrijorarea si lacrimile sunt pe partea noastra (Elyda, Strumphi - hug), dar stiti ceva ? …de aia se invarte Pamantul, ca sa dea lumina si bucurie si zambete pe toate partile lui, ca sa dea hopuri si cumpene si ingrijorari si amenzi pe toate partile lui …

 

Asa ca dragilor, sa tragem aer in piept si sa terminam ce e de terminat, ca vrem, ca nu vrem … sa-I ingropam pe ce ce ii vom tine in suflet, sa fim alaturi de cei bolnavi (Bella, Elyda), sa conducem pe shoselele patriei mai batraneste asa si nu cu viteza luminii …

 

... si sa le dorRim celor doi “R” de pe ghetaR, sa inoate lin, ca Ratzustele, pe Raul vietzii, ca Randunicile sa zboaRe peste Rautatile destinului, cu Rabdare sa Rezolve pRoblemele intalnite, si cu incRedere in viitoR, sa-si pastReze Rasul meReu pe buze si bucuRia in pRiviri.

 

Rufus, Rox, Ra Ritzi ReRicitzi !!! … [alcool]

 

(aka, Muli Ani inainte, dRagilor)



#6
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 25 martie 2015 - 16:18

La Multi Ani! Roxana sa ai parte de multa iubire si tot ce iti doresti [s] [s] [s] [s]

[deziuata] [deziuata]



#7
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 25 martie 2015 - 16:21

Rufus ia-le pe toate.....s-a terminat balamucul...uraaaaaaaa.....cinci zile stau numai eu cu eva...o sa ne jucam sa ne plimbam......yupiiiii

#8
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 25 martie 2015 - 16:21

Rufus, La Multi Ani! alaturi de cei dragi cu multa iubire si sanatate sa ai parte de tot ce iti doresti [s] [s] [s]

[deziuata] [deziuata]



#9
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 25 martie 2015 - 16:23

O fi fost ziua unui Bogdan de la radio taman azi [:)]

N-am auzit ...

Dar cica azi e prima zi in care canta cucul...i se mai zice ziua Cucului.

Vreu Cucu avem? [:)]



#10
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 25 martie 2015 - 16:23

Buna de dimineatza mea de primavara,

 

Aveti dreptate, cum e viatza asta … simt de parca as vedea filmul ala “Love actually” im varianta reala … unii se muta (in Irlanda), unii sunt bolnavi (in Elvetia), unii isi recupereaza inima tanara (in Anglia), altzii dorm ingrijorati de inimile copiilor lor (in Romania), unii pleaca dintre noi (la Botoshani), unii isi sarbatoresc ziua de nastere (la Constantza si Bucuresti), pe unii ii doare sufletul, pe altzii ii doare inima, si pe MINE ma doare portofelul de la amenda aia de ieri, mama ma-sii, vad ca viteza luminii asta cu care am meers eu este cam scumpa …..

 

Trebuie doar sa ai ochi, sa vezi cat de echilibrata e viatza asta, cat de imens este evenimentul propriu si cat de nesemnificativ este la scara larga … cate lacrimi curg pe o parte a Pamantului, atatea zambete si fericire se scurge pe cealalta. Mda, e rau cand ingrijorarea si lacrimile sunt pe partea noastra (Elyda, Strumphi - hug), dar stiti ceva ? …de aia se invarte Pamantul, ca sa dea lumina si bucurie si zambete pe toate partile lui, ca sa dea hopuri si cumpene si ingrijorari si amenzi pe toate partile lui …

 

Asa ca dragilor, sa tragem aer in piept si sa terminam ce e de terminat, ca vrem, ca nu vrem … sa-I ingropam pe ce ce ii vom tine in suflet, sa fim alaturi de cei bolnavi (Bella, Elyda), sa conducem pe shoselele patriei mai batraneste asa si nu cu viteza luminii …

 

... si sa le dorRim celor doi “R” de pe ghetaR, sa inoate lin, ca Ratzustele, pe Raul vietzii, ca Randunicile sa zboaRe peste Rautatile destinului, cu Rabdare sa Rezolve pRoblemele intalnite, si cu incRedere in viitoR, sa-si pastReze Rasul meReu pe buze si bucuRia in pRiviri.

 

Rufus, Rox, Ra Ritzi ReRicitzi !!! … [alcool]

 

(aka, Muli Ani inainte, dRagilor)

 

 

Buflea, ai cazut in butoiul cu intelepciune?  [soricel]




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -