Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 7 voturi

Pe ei, pe mama lor!


284 raspunsuri la acest subiect

#1
Eleni

Eleni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 30 august 2013 - 11:45

Mie imi place aici. Imi place mereu, de pe vremea cand era un spatiu mic mic si in care vorbeau fetele despre copii, despre boli, despre suparari si bucurii. Imi place aici si acum cand e mare si mult mai greu de folosit, de mine, inadaptata tehnologic.
Imi place ca e o piata publica in care iesim si ne sfatuim. Am oameni care imi plac sau nu-mi plac. Ca-s viata. Pe aia care nu-mi plac ii ignor.  Pur si simplu. Trebuie sa sara calul rau de tot sa ma manifest, altminteri ne ignoram reciproc si e mult mai bine asa. Cum ar fi sa ne smulgem parul si sa stam cu fustele in cap la orice „inamicitie“?

Eu am oricum o parere destul de solida despre mine si despre convingerile mele, nu ma incearca des indoieli. Si am discernamant si liber arbitru.
Dar ma uit la oamenii care sunt mai nou sau mai timizi, care scriu mai rar sau care chiar au o problema care le afecteaza increderea in propriile decizii… daca un asemenea om pune o intrebare si se produce o busculada generala la subiect, se lasa cu acuzatii calomnioase si cu calificative negative… pai omul ala nu mai scrie in veci. S-a lecuit.

Si ma intreb, unde e aportul calitativ al informatiei… nu mai am pretentia ca fiecare subiect sa aiba consistenta, mi-a trecut asta. Dar zic sa nu uitam sa ajutam omul care intreaba. Nu sa ne rafuim unii cu altii. Ca oamenilor li se face frica sa mai intrebe sau sa mai ceara ajutor.

Admin, ti-as propune sa scoti butonul de unlike… daca cuiva ii place un raspuns, sa dea like. Dar de aici pana la a o da in rafuieli cu “minus” mi se pare “de porc” cum zice fiica-mea! Suntem adulti sau nu mai suntem?


Editat de Eleni, 30 august 2013 - 11:46 .


#2
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 30 august 2013 - 12:34

Deja vu!deja vu!(cu accentele de rigoare)

 

Dana



#3
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 30 august 2013 - 12:45

Sunt de acord cu faza cu busculada generala, dar atat.

E mai bine sa fac subiect separat in care sa arat cat sunt eu de mare/tare ? Pai era vorba ca ignoram cu gratie pe cine nu ne place.

Problema este ca moderatorii sunt toti in vacanta de la o vreme ptr ca se cam iese pe aratura la multe subiecte. eu cred ca a scazut prea mult traficul pe forumul asta si de-aceea se permite orice/atatea.



#4
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 30 august 2013 - 12:54

off topic! Dana-Vio, asta e din ciclul - "moderatorii nu-s buni la nimic". daca se inchid subiecte si se arunca cu avertismente - suntem comunisti, cenzuratori, subiectivi, etc.

daca se lasa discutiile sa mearga iar nu e ok.

 

niciodata n-o sa fie bine [:D]



#5
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 30 august 2013 - 12:56


Problema este ca moderatorii sunt toti in vacanta de la o vreme ptr ca se cam iese pe aratura la multe subiecte. eu cred ca a scazut prea mult traficul pe forumul asta si de-aceea se permite orice/atatea.

Ei pe naiba...naravurile nu se pierd...nici daca se schimba platforma! [:D]

 

Sau nick-ul! [:D]

 

Dana



#6
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 30 august 2013 - 12:57

Eleni, DCul e exact la fel ca toate celelalte forumuri. Daca omul care intra aici a mai postat / a mai vazut un alt forum vreodata, nu va fi nici socat si nici speriat pe veci [:)]

 

Ba chiar DCul e cumva mai bland si static, avand in vedere ca userii sunt preponderent femei mature. Sa vezi ce distractie e pe forumurile majoritar masculine [:D]



#7
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 30 august 2013 - 13:05

daca se inchid subiecte si se arunca cu avertismente - suntem comunisti, cenzuratori, subiectivi, etc.

daca se lasa discutiile sa mearga iar nu e ok.

Ba pentru mine e mult mai ok asa [:)]

Nu e nimic mai sinistru decat sa vezi live experimentul "omul cu pusca devine monstru", mai ales de la niste banalitati. And I've seen it happening here [bat]



#8
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 30 august 2013 - 13:21

Eleni, wow, tu esti membra aici de la infiintarea forumului? Cum era atunci? Mai putina lume, clar, dupa cum ai zis si tu....

E fain sa fii undeva, chiar de la infiintare si sa traiesti apoi toata evolutia lucrului respectiv(vorbesc asa in general, dar se aplica si la forumul asta)



#9
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 30 august 2013 - 13:30

Nu e prima oara cand se propune desfiintarea voturilor negative. S-a refuzat, motivandu-se ca, astfel, userii se vor gandi mai bine, inainte de a posta un mesaj. 

E gresit, fiindca e suficient sa fie aplicat regulamentul, nu era necesara introducerea acestui sistem. Voturile negative pot deveni un mijloc de a hartui.



#10
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 30 august 2013 - 13:31

Pe mine ma deranjeaza ca de cate ori apare cineva care scrie haios si e placuta...asa la citit... zbang! se trezeste cineva care sa-i dea peste unghi si sa-i spuna ca nu e perfecta! 

Ete scart!  Numai asa ... sa moara si capra vecinului ca eu si asa nu sunt in stare sa scriu nimic interesant.

Ma oftic pt ca sunt din ce in ce mai putine subiecte de interesante de citit. 

Imi pare rau de toate fetele care numai scriu din cauza asta si le duc dorul...sincer. Mi-e dor de o alta parere, o alta viziune, si de o cearta constructiva pe argumente nu pe mahala gen... cine te crezi, nici tu nu esti perfecta... bla bla bla!

Tare urat...




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -